20.06.2018/12:31

Inpost zainwestuje 250 mln złotych w rozwój paczkomatów

Firma InPost zadeklarowała, że w 2018 roku łączne nakłady inwestycyjne na infrastrukturę paczkomatową wyniosą 250 mln złotych. InPost podczas konferencji poinformował, że w tym roku powstanie jeszcze 1000 maszyn.

- Planowane inwestycje pokazują mocne zaangażowanie Adventu w polski rynek logistyczny oraz wiarę w jego doskonałe perspektywy - powiedział Nick Rose, dyrektor zarządzający Advent International.

Obecnie w całej Polsce działa 3,5 tys. paczkomatów. W tym roku uruchomiono już 700 maszyn. Do końca grudnia w Polsce będzie już 4,5 tys. paczkomatów. Jak zadeklarowali przedstawiciele InPost, a także firmy Advent - właściciela spółki, od stycznia do maja dostarczono 30 mln przesyłek - o ponad 40 proc. więcej, niż rok wcześniej.

W okresie świątecznym wzrost wolumenu przesyłek względem 2017 roku wyniósł prawie 95 proc. w przypadku dostaw kurierskich i 67 proc. w przypadku dostaw do paczkomatów.

Rafał Brzoska, prezes Inpostu stwierdził, że wsparcie finansowe funduszu posłuży do rozwoju technologicznego i wprowadzenia innowacji.

W planach, oprócz rozbudowy sieci maszyn, jest także m.in. rozbudowa sortowni i linii sortujących, rozwój sieci kurierskiej, wprowadzenie nowych narzędzi dla kurierów (skanery magazynowe, klatki transportowe) czy narzędzi informatycznych do optymalizacji dostaw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.