24.10.2018/09:14

InPost zapowiada ekspansję paczkomatów przy sklepach Lidla

Jeszcze w tym roku sieć paczkomatów InPost rozrośnie się do 4,5 tys. lokalizacji. To m.in. zasługa współpracy z Lidlem, o której firma poinformowała 24 października.

Przypomnijmy, o kooperacji między Lidlem a Inpostem pisaliśmy pod koniec sierpnia. Teraz o kooperacji oficjalnie powiedział InPost. Firma chce stawiać Paczkomaty przy wybranych sklepach Lidla, ale nie zdradza szczegółów porozumienia.

- Rynek e-commerce rośnie rokrocznie o ponad 20 proc., a my nawet dwukrotnie szybciej – co widać w wolumenach dostarczanych przesyłek. Paczkomaty InPost to nie tylko jedna z najwygodniejszych i najszybszych form dostawy – pozwalają one placówkom handlowym i stacjom benzynowym zwiększyć obroty nawet o 10 proc. Dlatego współpraca z sektorem handlowym jest dla nas naturalnym etapem w rozwoju. Równolegle budujemy sieć Lodówkomatów, które w przyszłości będą ważnym elementem przewagi konkurencyjnej dla sieci spożywczych – powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

W okresie styczeń – wrzesień 2018 roku InPost dostarczył ponad 53 mln przesyłek, czyli o 48,8 proc. więcej rok do roku – w tym Paczkomaty notowały wzrost o 49 proc., a kurier InPost o 48 proc.

- Lidl Polska jest firmą, która cały czas się rozwija. W ubiegłym roku wprowadziliśmy dwa innowacyjne projekty: platformę do rezerwacji win www.winnicalidla.pl oraz www.lidlpodroze.pl, czyli serwis internetowy, za pomocą którego nasi klienci mogą kupić wycieczki. Kolejnym krokiem na płaszczyźnie e-commerce są testy współpracy z InPostem i umieszczenie Paczkomatów przy wybranych placówkach sieci Lidl. Mamy nadzieję, że tak jak inne nasze koncepty, łatwo dostępne Paczkomaty przypadną naszym klientom do gustu i będą oni z nich chętnie korzystać w momencie dalszego rozwoju naszych usług – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Kate 10.12.2018

  zgadzam sie z Konstantym jeszcze jak lidl ruszy w wyslkowa sprzedaza to juz w ogole bingo

 • Konstanty 06.12.2018

  Biorąc pod uwagę wygodę, współpracę z allegro, niehandlowe niedziele itd inwestycja Inpostu w ilość przez współpracę z Lidlem to świetne posunięcie

 • adonis 23.11.2018

  wreszcie jakieś zmiany na lepsze

 • pikaczu 21.11.2018

  Ta współpraca zapowiada się naprawdę dobrze, korzystny układ dla wszystkich zainteresowanych

 • Panda 14.11.2018

  pomysl 10 na 10 za jednym zamachem zrobic zakupy i odebrac zakupy z paczkomatu ;d

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.