09.07.2020/07:13

Insect Stick – bezzbożowy przysmak monobiałkowy

Idealne przekąski dla psów są nie tylko smaczne, ale przede wszystkim zdrowe. Powinny zawierać jedno, sprawdzone źródło białka, nie zawierać zbóż, wypełniaczy, konserwantów i cukru. Okazuje się, że oprócz tego mogą jeszcze być ekologiczne, a ich produkcja nie musi negatywnie wpływać na środowisko.

W trosce o środowisko, ale także potrzeby żywieniowe wrażliwych psów, firma Vitakraft wprowadziła na rynek nowość – przekąskę dla psów z białka owadów Insect Stick. Innowacyjny produkt powstaje w 100 proc. z białka larw muchówki Hermetia illucens. To kosmopolityczny gatunek występujący niemal na całej kuli ziemskiej. Co ważne, można hodować je w sposób przyjazny dla środowiska, klimatu i w pełni ekologiczny. Przysmaki Insect Stick produkowane są w zrównoważonym zakładzie produkcyjnym z przyjazną dla środowiska energią elektryczną oraz własną oczyszczalnią ścieków.

Insect Stick to połączenie przyjaznej dla planety przekąski z doskonałym smakiem. Receptura oparta na łatwo przyswajalnym białku, pozbawiona sztucznych wzmacniaczy smaku, pozwala na podawanie jej psom cierpiącym na nietolerancje pokarmowe. W efekcie nowe przekąski to bezkompromisowe połączenie doskonałego "smaczku" dla czworonoga z dbaniem o kondycję naszej planety. 

Czytaj więcej o produktach Vitakraft na: https://www.vitakraft.pl/ 

Liczne badania naukowe wskazują, że owady są idealnym źródłem wysokiej jakości białka. Dziś są one pokarmem dla mieszkańców ponad 40 krajów Ameryki Południowej, Azji, Afryki i Australii. Liczba jadalnych gatunków owadów oceniana jest na ok. 1,5 tys. Owady są pokarmem dla prawie 80 proc. populacji na świecie, a w wielu miejscach ich przygotowywanie ma długą i bogatą tradycję.

Co ważne, ich hodowla jest przede wszystkim dużo bardziej ekologiczna niż zwierząt gospodarskich. Z danych ONZ wynika, że obecnie hodowla zwierząt odpowiada za 14,5 proc. emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez człowieka. To więcej niż emitują wszystkie samochody, samoloty i pociągi razem wzięte. Pod pastwiska i pola, na których uprawia się soję, kukurydzę i inne rośliny, które są paszą dla zwierząt, wycina się gigantyczne połacie lasów, przekształca łąki i tereny zielone. To powoduje gigantyczne zmiany klimatyczne, wyjałowienie gleby, zmienia retencję wody. Z danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Rolnictwa i Wyżywienia (FAO) wynika, że już w tej chwili 70 proc. wszystkich gruntów rolnych na świecie wykorzystywanych jest do produkcji zwierzęcej.

Hermetia illucens to muchówki, które z powodzeniem stosowane są w mieszankach paszowych dla zwierząt od niemal 50 lat. Suszone larwy dodawane są m.in. do pasz dla drobiu i ryb po to, aby podnieść w nich zawartość białka. W Unii Europejskiej muchówki te jako jedyne dotąd owady, zostały zaakceptowane w żywieniu zwierząt. Spełniają wszelkie normy i warunki bezpieczeństwa, dlatego mogą być szeroko wykorzystywane w karmach i paszach dla zwierząt. Właśnie na bezpieczeństwo produkcji, ekologię i wartości odżywcze szczególny nacisk położyła firma Vitakraft przygotowując swoją innowacyjną propozycję – dlatego te owady stały się podstawą do stworzenia nowej linii produktów dla pupili.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • VITAKRAFT 13.07.2020

    Pani Doroto,
    proszę szukać przysmaku Insect Stick w sklepach zoologicznych. Oprócz tego przysmak powinien być dostępny w Carrefour.
    Dziękujemy za zainteresowanie

  • Dorota23 10.07.2020

    Gdzei można nabyć Insect Stick?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.