17.11.2020/13:49

Inspekcja pracy skontroluje franczyzową Biedronkę działającą w niedziele z zakazem handlu [NASZ NEWS]

Pierwsza w Polsce franczyzowa Biedronka, działająca w Dobrzycy k. Kalisza, zostanie skontrolowana przez inspektorów pracy pod kątem przestrzegania przepisów o zakazie handlu w niedziele - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Pod koniec października ujawniliśmy, że sklep o którym mowa będzie otwarty nie tylko w niedziele handlowe, ale również w te niehandlowe.

- Sklep będzie czynny we wszystkie niedziele - potwierdziło nasze informacje biuro prasowe Biedronki. Gdy dopytywaliśmy o to, czy sklep będzie placówką pocztową, dla których przewidziane są wyjątki od zakazu (z tego triku korzystają m.in. franczyzobiorcy Żabki), centrala Biedronki odpisała jedynie, iż "w sklepie w Dobrzycy znajduje się stanowisko do odbioru paczek firmy InPost".

Co ciekawe, Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy InPostu, zaprzeczył w odpowiedzi na nasze pytania, jakoby Biedronka w Dobrzycy była placówką pocztową InPostu.- To będzie punktu PUDO, czyli punkt odbioru i nadań przesyłek. Prowadzimy z Biedronką test w tej jednej lokalizacji - przekazał nam Wojciech Kądziołka.

Przypomnijmy, że również siedem innych Biedronek działa we wszystkie niedziele. Dotyczy to placówek sieci ulokowanych na dworcach kolejowych i autobusowych w Warszawie (dwa sklepy), Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Grudziądzu oraz Świeciu. Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele dopuszcza bowiem możliwość funkcjonowania sklepów na dworcach.

Po naszym artykule o pierwszej franczyzowej Biedronce sprawą zainteresowała się inspekcja pracy, która zapowiada kontrolę sklepu. Ta zapewne byłaby już przeprowadzona, gdyby nie fakt, że jesteśmy w trakcie drugiej fali pandemii COVID-19, która - podobnie jak wiosną - utrudnia działania inspektorów pracy.

- Do chwili obecnej inspektorzy pracy nie przeprowadzili kontroli w nowej placówce sieci Biedronka otwartej w miejscowości Dobrzyca k. Kalisza, która miałaby działać jako placówka pocztowa - przekazał nam Jacek Strzyżewski, główny specjalista w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Poznaniu. - Kontrola w tej placówce zostanie zaplanowana i przeprowadzona przez inspektorów pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy, Oddział w Ostrowie Wlk. - zapowiada Strzyżewski.

O wynikach kontroli poinformujemy na portalu wiadomoscihandlowe.pl.

>> Kliknij, aby przeczytać więcej na temat franczyzowej Biedronki otwartej we wszystkie niedziele <<

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także