06.09.2018/12:34

Instagram pracuje nad aplikacją zakupową

Instagram jest w trakcie prac nad stworzeniem aplikacji zakupowej - donoszą amerykańskie media. W tym momencie nieznana jest potencjalna data jej uruchomienia, ani sam fakt udostępnienia jej wszystkim użytkownikom.

Aplikacja miałaby nazywać się IG Shopping. Byłaby niezależna od aktualnej aplikacji Instagrama na urządzenia mobilne. Aktualnie Instagram ma miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Jak niedawno poinformowała CEO firmy, na Instagramie działa już 25 mln przedsiębiorstw.

Przypomnijmy, Instagram w 2017 roku wprowadził możliwość robienia zakupów bezpośrednio z poziomu zdjęć, na których firmy prezentują swoje produkty. Aktualnie na etapie testów jest podobne rozwiązanie, obejmujące tzw. Instagram Stories.

Instagram nie skomentował rewelacji. Jak wynika z nieoficjalnych doniesień, wprowadzenie aplikacji nie jest jeszcze przesądzone.

Ewentualne uruchomienie aplikacji byłoby kolejnym, ważnym krokiem w podboju rynku e-commerce przez grupę Facebooka. Przypomnijmy, w 2016 roku Facebook uruchomił platformę Marketplace. Platforma pozwala wyszukiwać, sprzedawać i kupować za pośrednictwem portalu społecznościowego. W listopadzie 2017 roku została ona uruchomiona także w Polsce.

Projekt Instagrama, choć mający gigantyczny potencjał, będzie miał przed sobą wielkie wyzwanie. W samym Google Play, w kategorii „Zakupy” znajdziemy w sumie aż 98 tysięcy aplikacji zakupowych – są wśród nich programy lojalnościowe, gazetki promocyjne, aplikacje z kuponami czy typowe aplikacje sprzedażowe. Jeszcze trudniej wydawcom dotrzeć do klientów korzystających z urządzeń mobilnych firmy Apple. Do 2016 r. w sklepie App Store nie było bowiem oddzielnej kategorii „Zakupy”, teraz mieści ona blisko 29 tysięcy aplikacji, a wiele z nich wciąż znajduje się w innych miejscach sklepu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.