19.07.2020/10:20

Instagram uruchamia swój nowy sklep. Będzie obsługiwał usługę Facebook Pay

Na początku lipca Instagram rozpoczął testowanie nowego rozwiązania w swojej aplikacji, dzięki któremu opcja kupowania stała się bardziej widoczna. Na terenie USA będzie także można korzystać z usługi Facebook Pay.

Instagram Shop to miejsce, gdzie można przeglądać produkty ulubionych marek, a także wyselekcjonowanych kolekcji publikowanych przez specjalne konto @shop, prowadzone przez Instagram. Na karcie Sklep można filtrować produkty według kategorii, takich jak uroda i dom, a następnie płacić bezpośrednio w aplikacji.

Jak zauważa portal techcrunch.com na Instagramie już wcześniej istniał sposób na robienie zakupów, a nawet płacenie z wybranych kont bez opuszczania aplikacji. Nowy sklep został zaprojektowany, aby zachęcić do jeszcze większego przeglądania i odkrywania marek, twórców i produktów.

Portal podkreśla, że aplikacja w naturalny sposób przyciągnęła użytkowników, którzy publikowali kreatywne treści, często zawierające zdjęcia związane z modą, produktami kosmetycznymi czy wystrojem domu. Dzięki pojawieniu się influencerów i ich licznym umowom z markami, Instagram był często miejscem, w którym można było znaleźć prezentowane produkty i omawiać je, zachęcając do zakupów. Nowy portal jest też zdecydowanie bardziej spersonalizowany pod użytkowników końcowych.

W sklepie będzie można również płacić za pomocą rozwiązania Facebook Pay, które zostało wprowadzony w zeszłym roku jako sposób na bezpieczne transakcje na Facebooku, Messengerze, Instagramie i WhatsApp. Będzie można z niego korzystać w Stanach Zjednoczonych. Ta metoda płatności umożliwi również przekazywanie darowizn firmom. Techcrunch.com podkreśla, że jeśli firma korzysta z własnej funkcji realizacji transakcji na Instagramie, wiąże się to z opłatą za sprzedaż.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.