20.10.2016/15:45

Integer ma problemy

Po rezygnacji z działalności w segmencie listów tradycyjnych, Integer.pl napotyka przeszkody w rozwoju sieci paczkomatów. Jednak zdaniem przedstawicieli firmy, perspektywy jej rozwoju wciąż są dobre – podaje Puls Biznesu.

Działalność paczkomatowa Integera w pierwszym półroczu przyniosła na poziomie operacyjnym 41 mln zł straty. Spółka podkreśla jednak, że na kluczowym poziomie EBITDA było lepiej — w drugim kwartale paczkomaty po raz pierwszy wypracowały tu zysk rzędu 1,2 mln zł. Jak wskazuje Puls Biznesu, to jednak zasługa wyłącznie paczkomatów rozstawionych w Polsce (13,6 mln zł zysku EBITDA w drugim kwartale), bo żaden z rynków zagranicznych nie przynosi jeszcze zysków.

W Wielkiej Brytanii, gdzie firma ma 1,1 tys. paczkomatów, spółka zanotowała w pierwszych sześciu miesiącach tego roku prawie 10 mln zł straty. Jak informuje Puls Biznesu, spółka zapowiedziała obecnie m.in. przeniesienie do Polski lub sprzedaż ponad 400 paczkomatów, które działały w Rosji, podobne decyzje zostały podjęte w przypadku Ukrainy i Malezji.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.