24.08.2016/16:27

Integer w dwa lata uruchomi 50 lodówkomatów. Znamy szczegóły projektu

Zapowiadany od kilkunastu miesięcy przez Grupę Integer.pl projekt lodówkomatów już wkrótce ujrzy światło dzienne. Jak dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl, pierwsze automaty służące do przechowywania i odbioru żywności/produktów FMCG uruchomione zostaną w październiku na warszawskim Mokotowie i Ursynowie, a w ciągu dwóch lat sieć urządzeń typu "click & collect" obejmować będzie łącznie 50 maszyn.

O projekcie lodówkomatów Grupa Integer.pl - właściciel m.in. sieci paczkomatów - myśli już od kilku lat. Pierwsze oficjalne zapowiedzi uruchomienia takich urządzeń pojawiły się na wiosnę 2015 r., ale firma Rafała Brzoski wykupiła domenę lodowkomaty.pl już w kwietniu 2014 r. Start lodówkomatów co prawda nieustannie odkładano (zapowiedziano go najpierw na jesień 2015 r., później na lato 2016 r.), ale wszystko wskazuje na to, że lada moment ruszy pierwsze tego typu urządzenie należące do Integera (od poprzedniego roku na warszawskim rynku funkcjonują już konkurencyjne coolomaty Alma24.pl).

Ostatnie przygotowania

Z naszych ustaleń wynika, że 18 lipca upłynął wyznaczony przez Grupę Integer.pl termin składania ofert na trzy kluczowe elementy powiązane z rozwojem projektu lodówkomatów. Firma poszukiwała podmiotów chętnych do współpracy w zakresie przeprowadzenia testów lodówkomatów w komorze środowiskowej, serwisu urządzeń, a także wynajmu powierzchni pod lodówkomaty i dostawy energii elektrycznej. Obecnie trwają analizy ofert, które wpłynęły i decyzji w zakresie nawiązania współpracy spodziewać należy się lada dzień.

Integer z rozwojem projektu lodówkomatów celuje w największe polskie miasta, o populacji przekraczającej 100 tys. mieszkańców, zlokalizowane w jednym z sześciu województw (mazowieckie, pomorskie, małopolskie, śląskie, dolnośląskie i wielkopolskie). Nasze informacje wskazują na to, że firma ma w planach uruchomienie 10 tego typu urządzeń do września br., a następnie postawienie kolejnych 20 lodówkomatów do kwietnia 2017 r. i dodatkowych 20 urządzeń do czerwca 2018. Razem daje to 50 lodówkomatów w dwa lata.

Nasze ustalenia w zakresie liczby planowanych lodówkomatów potwierdza Tomasz Snoch, Senior Program Manager w InPost Refrigerated Lockers - oddziale Grupy Integer.pl odpowiedzialnym za rozwój omawianego projektu. O ile jednak obecne plany firmy uwzględniają stworzenie sieci 50 lodówkomatów, to - w wypadku powodzenia przedsięwzięcia - spodziewać należy się, że Integer na tym nie poprzestanie. - Projekt ten jest w końcowej fazie przygotowań i niedługo rozpoczniemy testy, ale na znacznie szerszą skalę niż te dotychczasowe prowadzone na świecie. Naszym celem jest przygotowanie dojrzałego produktu, który – zapewniam - będzie znacznie lepszy, niż to, co można znaleźć w ofercie innych firm - mówił kilka miesięcy temu portalowi wiadomoscihandlowe.pl Rafał Brzoska, prezes i współwłaściciel Grupy Integer.pl.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Opla91 25.08.2016

  Mmm już nie mogę się doczekać. Rozumiem że niektóre z modułów będą chłodniami i mroźniami, ale czy te, które nimi nie będą, będą zarazem chronione przed wpływem zimy i temperaturami -20/-30 stopni na zewnątrz?

 • Integer nigdy więcej 24.08.2016

  Brzoska niech zapłaci zaległe pensje 1200 osobom ze spólki Bezpieczny List ktorych sprzedał do firmy krzak.. nie zamierzam i wszystkim znajomych do tego namiawiam aby nie korzystali z uslug firm tego guru zarządzania

 • likwidator 24.08.2016

  Inpost swoimi lodówkomatami dobije małe niezależne sklepy. To kolejna Biedronka!

 • gienek72 24.08.2016

  I dobrze. Wygodne rozwiązanie. Przyda się tam, gdzie nie ma sklepów osiedlowych.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.