05.03.2018/16:06

Intermarche pracuje nad „niedzielną” ofertą sklepów convenience przy stacjach

Dotychczas wszystkie 63 stacje Grupy Muszkieterów funkcjonowały w dni wolne i święta 24h. I jak podkreślają przedstawiciele Grupy Muszkieterów będą nadal działać, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dotyczy to także sklepików convenience, które działają przy części stacji.

Ograniczenie handlu w niedziele, to ogromna szansa na rozwój przystacyjnych konceptów handlowych Grupy Muszkieterów. Wydaje się, czymś naturalnym, że operator w związku ze zmianą prawa, będzie chciał powiększać format i rozwijać ofertę sklepów convenience działających przy stacjach.

- Cały czas trwają prace mające uatrakcyjnić ofertę stacji paliw pod kątem zamkniętych niedziel. Jeżeli chodzi o format, to wyniki analiz, które aktualnie są przeprowadzane dadzą odpowiedź, czy będziemy powiększać sklepiki poza obecny koncept – komentuje Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor ds. komunikacji i informacji ITM Polska.

Już od wielu lat operator powtarza, że chce mocno rozwijać ofertę usług, w tym stacje paliw przy swoich dużych supermarketach. - Planujemy wciąż rozbudowywać naszą sieć przymarketowych stacji paliw, tak aby działały one przy każdym istniejącym supermarkecie Intermarché, w miejscach, gdzie jest to możliwe. Jeszcze w tym roku planujemy otworzyć kilka kolejnych obiektów w różnych częściach Polski – podkreśla Aleksander Hołoga, kierownik Działu Stacji Paliw Intermarché.

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że sieć Intermarche ma nadzieję, że liczba stacji paliw przy supermarketach sieci przekroczy w 2018 r. 70 punktów. Obecnie firma ma 63 stacje.

Grupa Muszkieterów to obecna od 21 lat na polskim rynku sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie ponad 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché.

W centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie ok. 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zirytowany millennials 06.03.2018

    Urząd Ochrony Konsumenta powinien przeanalizować informacje jakie celowo sieć I. podaje w swoich gazetkach promocyjnych. Dajmy na to jest promocja czekolad. A sieć sobie pisze "wybrane rodzaje" po czym idąc do sklepu pkazuje się że jeden rodzaj jest w obniżonej cenie a reszta nie (i czesto z tego co widzę etykieta jest albo celowo przesunięta albo niedokładnie ustawiona na listwie przy towArze). Już parę razy się naciąłem na te wasze pseudopromocje na "wybrane rodzaje".

  • qwwwwww 05.03.2018

    A ile było medialnych bzdur, że duże sklepy, supermarkety Intermarche będą otwarte bo mają stacje paliw
    - i co i otworzą tylko sklepiki w którym można płacić za paliwo.... i kupić tam coś przy okazji

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.