23.03.2016/19:42

Intermarche rezygnuje z budowy supermarketu w Suwałkach?

Sieć Intermarche nie podaje przyczyn zawieszenia inwestycji, ale są to najprawdopodobniej dodatkowe koszty przebudowy układy komunikacyjnego. Ratusz jest zaskoczony decyzją francuskiej sieci handlowej - pisze serwis suwalki24.pl.

Jak poinformował serwis suwalki24.pl Jerzy Popławski, specjalista do spraw ekspansji IMMO Muszkieterowie rozpoczęcie budowy w Suwałkach sklepu Intermarche stoi pod znakiem zapytania ze względu na wysokie ponad standardowe koszty inwestycji.

Sklep powstać miał na pustej działce na rogu ulic Jana Pawła II i Świerkowej w bliskim sąsiedztwie aquaparku. Teren ten w 2012 roku za 4,3 mln zł kupił poznańska firma Krokus i zadeklarowała, że sieć Intermarche zbuduje tam supermarket. Niewykluczone, że zawieszeniem decyzji o budowie sklepu stoją dodatkowe koszty inwestycji. Władze Suwałk chciały bowiem, aby Intermarche dołożyło się do przebudowy odcinków ulicy Świerkowej i Jana Pawła II. Negocjacje dotyczyły też wyglądu sklepu. Miejscy architekci chcieli, aby budynek nie był prostą bryłą, ale wpisywał się w sąsiednie pokoszarowe otoczenie.

Według podpisanego w 2012 roku aktu notarialnego sklep w tym miejscu powstać ma do czerwca 2017 roku. W przeciwnym wypadku firma Krokus zapłaci miastu karę w wysokości 300 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.