25.09.2019/11:58

Intermarche zamyka już siódmy sklep w tym roku

Intermarche w Kruszwicy, przy ulicy Spokojnej 23 istniał od 14 lat. Sklep zniknie z końcem miesiąca, a franczyzobiorca sieci prosi o kontakt wszystkich byłych pracowników.

- Sklep nie jest dostosowany do standardów grupy. Jest to najmniejsza placówka Intermarche, bez możliwości rozbudowy – tłumaczy w rozmowie z serwisem wiadomoscihandlowe.pl decyzję o zamknięciu marketu Elżbieta Mikołajczyk, prezes spółki Celebres, która sklep prowadziła.

Placówka odbiegała od standardów, których dziś Intermarche wymaga od franczyzobiorców, a umowa z siecią dobiegła końca, dlatego obecnie sklep jest w likwidacji i zniknie do końca miesiąca. Jednak Elżbieta Mikołajczyk prowadzi drugi sklep Intermarche, w Mogilnie, na zachód od Kruszwicy i tam znajdować się będzie najbliższa placówka sieci.

Wcześniej trzymiesięczne wypowiedzenia otrzymali jego pracownicy. Sklep prosi o kontakt wszystkich byłych pracowników:

Intermarche "Celebres" Sp. z.o.o w likwidacji prosi o kontakt telefoniczny pod nr 519 502 865 do dnia 5 października wszystkich byłych pracowników w sprawie odbioru zaświadczenia o zatrudnieniu i wynagrodzeniu ERO-7. Zaświadczenia będą Państwu niezbędne przy składaniu wniosków o emeryturę.

Sklep sieci Intermache w Kruszwicy działał od 14 lat, 24 lipca w KRS pojawiła się informacja o likwidacji spółki Celebres. To siódmy sklep sieci zlikwidowany w 2019 r. Wcześniej sklepy przestały działać w Lubinie, Pile, Rudzie Śląskiej, Krzeszowicach, oraz w Kościanie.

Na początku września br. zamknięty został także market Intermarche Super w Łodzi, przy Al. Wyszyńskiego. Jak ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl, w ciągu ok. trzech lat funkcjonowania nie udało się wypracować wystarczająco dobrych wyników sprzedażowych. Jedną z przyczyn było uruchomienie w pobliżu nowej placówki sieci Biedronka. Obiekt może zostać przejęty przez innego franczyzobiorcę Muszkieterów, ale w grę wchodzi też sprzedaż innej sieci detalicznej.

Właściciel zarządzającej zamkniętym marketem spółki Ogród prowadzi ponadto świetnie prosperujący market Intermarche w Aleksandrowie Łódzkim.

Intermarche Super w Łodzi, przy Al. Wyszyńskiego, w ostatnim dniu funkcjonowania

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • kolo 09.02.2021

    Bzdura. Nie takie Biedronki są i je remontują. A ludzi pełno. Dobrze, że Francuzi odchodzą.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.