03.07.2018/10:00

Inwestycje ciągną handel do przodu. Jakie źródło finansowania wybrać?

Przedsiębiorstwa działające w branży produktów szybko zbywalnych bardziej niż kiedykolwiek są zmuszone do rozwoju swojej oferty, jakości produktów oraz dostępności dla konsumenta ostatecznego. Wsparcie dla branży FMCG w dostosowaniu się do obecnych warunków na rynku proponuje ING Bank Śląski, przygotowując kredyt inwestycyjny, którego zaletą jest stała stopa oprocentowania i możliwość nawet 12-miesięcznej karencji w spłacie pożyczki.

Źródło finansowania działalności przedsiębiorstw

Szczególnie dobrym rozwiązaniem są komercyjne kredyty inwestycyjne ze stałą stopą oprocentowania. Taką formę finansowania dla Przedsiębiorców proponuje ING Bank Śląski. Kredyt komercyjny przeznaczony jest do finansowania dowolnego celu związanego z działalnością gospodarczą, w tym inwestycji w branży FMCG takich jak: zakup maszyn i urządzeń w przedsiębiorstwach produkcyjnych, budowa, rozbudowa i modernizacja budynków i budowli oraz linii technologicznych. Środki mogą być wykorzystane również na spłatę zobowiązań z tytułu dostaw i usług, spłatę kredytów obrotowych/inwestycyjnych w innych bankach lub na konsolidację dotychczasowych zobowiązań firmowych w ING Banku.

Stabilne koszty pożyczki i roczna karencja

Tego typu kredyt nie tylko umożliwia rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki stałej stopie oprocentowania kredytobiorca od początku zna całkowity koszt pożyczki, co pozwala mu dokładnie zaplanować budżet inwestycyjny i nie musi się obawiać nagłego wzrostu odsetek.
Stabilne koszty pożyczki i związana z nimi łatwość przewidywania wydatków zapewniają wysoki stopień niezależności od zmiennych warunków rynkowych czy politycznych, np. zmiany stóp procentowych przez NBP. Natomiast dla tych kredytobiorców, którzy w ciągu roku od daty zawarcia umowy mogą się borykać z przejściowymi trudnościami, ING Bank Śląski proponuje możliwość uzgodnienia karencji w spłacie kredytu.

Bez transportu nie ma handlu

Jaka przyszłość czeka branżę transportową? Zarówno eksperci, jak i przedsiębiorcy oraz kierowcy są zgodni, że będzie ona związana z nowymi technologiami i postępującą automatyzacją. Chociaż na rozpowszechnienie się automatycznych ciężarówek będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, nie ulega wątpliwości, że dostawcami usług transportowych dla branży FMCG i handlu pozostaną tylko ci, którzy dzięki podjętym już teraz inwestycjom w nowe rozwiązania znacząco podniosą jakość swoich usług i zoptymalizują koszty.
Rosnąca popularność kredytów inwestycyjnych ze stałą stopą oprocentowania, oferowanych np. przez ING Bank Śląski, zdaje się potwierdzać, że to odpowiedź na potrzeby branży transportowej. Niezmienne oprocentowanie gwarantuje odsetki na stałym poziomie, bez względu na różnego rodzaju zawirowania polityczne czy gospodarcze. To pozwala przedsiębiorcy zaplanować stabilny budżet i z łatwością przewidzieć wydatki, a tym samym dokładnie oszacować koszty zamierzonych inwestycji. Oprócz tego minimalizuje ryzyko nagłego wzrostu raty w wyniku zmiany np. stóp procentowych, co jest szczególnie istotne przy spłacie zobowiązań na dłuższy okres – w przypadku oferty ING Banku Śląskiego nawet na 10 lat.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.