07.09.2018/13:01

Izba Gospodarki Elektronicznej została członkiem międzynarodowej organizacji EMOTA

Izba Gospodarki Elektronicznej (e-Izba) od kilku lat działa na polskim i europejskim rynku. Prowadzi działalność edukacyjną w Szkole Gospodarki Cyfrowej. Działa też na polu legislacyjnym, jest organizatorem wydarzeń branżowych. E-Izba przystąpiła do stowarzyszenia European eCommerce & Omni-Channel Trade Association (EMOTA), która reprezentuje interesy handlu elektronicznego i podmiotów handlujących omni-kanałami w Unii Europejskiej.

Unia Europejska intensyfikuje prace nad regulacją wszystkich aspektów europejskiego łańcucha dostaw handlu elektronicznego. Regulacje te mogą przynieść korzyści dla handlu elektronicznego poprzez usunięcie barier w handlu transgranicznym. 

– Dla firm zrzeszonych z branży e-commerce ważne jest posiadanie silnej, wiarygodnej reprezentacji. Dołączając do EMOTA i poszerzając tym samym horyzonty działania, jesteśmy bliżej osiągnięcia tego celu. Uczestnictwo w kolejnej międzynarodowej organizacji daje firmom zrzeszonym w e-Izbie dostęp do międzynarodowych relacji biznesowych, które są tak istotne dla rozwoju biznesu - mówi Patrycja Sass-Staniszewska, prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

– Bardzo cieszymy się z powitania Izby Gospodarki Elektronicznej wśród naszych członków i oczekujemy współpracy z tym stowarzyszeniem, reprezentującym jeden z największych, stale rosnących rynków handlu elektronicznego w Unii Europejskiej. Ponadto przyjęcie w nasze szeregi Izby Gospodarki Elektronicznej jest doskonałą okazją dla naszych członków do wymiany informacji i raportów rynkowych z polskimi kupcami internetowymi – podkreśla Maurits Bruggink, Sekretarz Generalny EMOTA.

Od kilku lat e-Izba należy również do międzynarodowej organizacji Ecommerce Europe, gdzie działa w strukturach rządowych i ma wpływ na rozwój i działania tej organizacji.

EMOTA to organizacja międzynarodowa, która reprezentuje interesy handlu elektronicznego i podmiotów handlujących omni-kanałami w całej Unii Europejskiej. Wśród jej członków są m.in. duże rynki internetowe, krajowe stowarzyszenia detalistów internetowych i operatorów pocztowych, a także firma kurierska.

EMOTA współpracuje z decydentami politycznymi i innymi zainteresowanymi stronami na poziomie UE na rzecz tworzenia korzystnego otoczenia prawnego dla transgranicznego handlu elektronicznego i usunięcia niepotrzebnych barier w handlu w UE.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.