23.05.2017/15:10

Jacek Owczarek, Eurocash: Rozwój sieci franczyzowych wyhamował, ale wracamy na dawne tory

– Jesteśmy przedsiębiorcami, więc do zmian przepisów jesteśmy przyzwyczajeni. Teraz jednak ustawy, takie jak ta o zakazie handlu w niedziele, mają zbyt krótkie vacatio legis, przez co trudno w wymaganym czasie dostosować się do zmian. Jednak nie mamy wyboru. Musimy zrobić wszystko, aby w nowej rzeczywistości wciąż utrzymać przewagę konkurencyjną i rozwijać swój biznes tak, jak do tej pory – powiedział Jacek Owczarek, członek zarządu, dyrektor finansowy Grupy Eurocash podczas 10. Kongresu Rynku FMCG 2017.

Owczarek w trakcie wystąpienia zwrócił także uwagę na kwestię konsumentów. – Niekoniecznie to, co najbardziej korzystne dla nas jako przedsiębiorców, jest zgodne z tym co myśli i czego pragnie konsument - zauważył, po czym przytoczył badanie Polskiej Izby Handlu przeprowadzone na próbie 5 tys. respondentów, z którego wynikało, że zdania na temat zakazu handlu w niedziele były podzielone pół na pół.

Jacek Owczarek przyznał, że sporym problem dla Grupy Eurocash był "bałagan definicyjny" związany ze sklepami franczyzowymi w kolejnych wersjach ustawy o podatku od handlu. – To spowodowało, że w ubiegłym roku i na początku 2017 r. mieliśmy pewne zawirowania w Grupie Eurocash – zdradził.

– Jesteśmy największym operatorem franczyzowym w Polsce. Na początku 2016 roku współpracowaliśmy z ponad 14 tys. partnerami. Niestety, w drugiej połowie ubiegłego roku straciliśmy tempo rozwoju. Jesteśmy jednak pełni optymizmu, jeśli chodzi o ten rok.

Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z 10. Kongresu Rynku FMCG 2017.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Realista 24.05.2017

    Bałagan mają duży. Słabo z wynikami , mocne straty.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.