01.06.2017/23:37

Jack Ma, Alibaba: Era e-handlu zakończy się za 10-20 lat, po niej przyjdzie czas nowego handlu

Alibaba, chiński gigant e-commerce inwestuje w sieć handlową Lianhua. Po transakcji koncern ma już 18 proc. udziałów w spółce detalicznej notowanej na giełdzie w Hong Kongu. To kolejna transakcja, która ma wzmocnić chińskiego giganta w obszarze tradycyjnego handlu. Alibaba zapłacił za udziały w sieci Lianhua 80,88 mln USD.

To ważny krok, który pokazuje, że Alibaba chce uzupełnić swój model biznesowy oparty na głównie na handlu elektronicznym (online) o handel tradycyjny (offline). W ten sposób firma  chce zbudować swój nowy model handlowy.

Jack Ma, założyciel firmy Alibaba, opowiedział o pomyśle  "nowego handlu" podczas konferencji w Hangzhou w październiku ubiegłego roku powiedział, że era e-commerce skończy się od 10 do 20 lat, a po niej nastąpi era „nowego handlu”, który będzie połączeniem sprzedaży online i offline.

Alibaba zamierza zainwestować 1 mld USD w aplikację ele.me w celu lepszego połączenia  modelów sprzedaży online i offline.

Przypomnijmy, że w  lutym Alibaba ogłosiła partnerstwo z grupą detaliczną w Bailian z Szanghaju, zaś w czerwcu ubiegłego roku Alibaba stał się największym udziałowcem Intime Retail Group.

Źródło: IGD

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.