06.04.2020/12:02

Jadwiga Emilewicz nowym wicepremierem? Jarosław Gowin podał się do dymisji!

Wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin podał się do dymisji. Na stanowisko wicepremiera zaproponował Jadwigę Emilewicz, szefującą Ministerstwu Rozwoju.

Jarosław Gowin ogłosił, że rezygnuje z funkcji wicepremiera w rządzie Mateusza Morawieckiego. Na swoje miejsce zaproponował Jadwigę Emilewicz, ministra rozwoju. Gowin zrezygnował też z funkcji ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Powodem rezygnacji, jak podaje Gowin, jest niezgoda na przeprowadzenie wyborów prezydenckich w ustawowym terminie 10 maja. Zdaniem byłego już wicepremiera, w sytuacji narastającej epidemii koronawirusa wybory nie mogą się odbyć w tym terminie.

Polityk zapewnia jednak, że jego ugrupowanie, Porozumienie, pozostaje w koalicji Zjednoczona Prawica. Argumentuje, że decyzję taką podjęto dla uniknięcia ryzyka upadku rządu mniejszościowego, co musiałoby prowadzić do przyspieszonych wyborów parlamentarnych, których organizacja wiązałaby się z jeszcze większym zagrożeniem dla zdrowia publicznego.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • matias 07.04.2020

  Gowin, Emilewicz czy ktoś inny z pisu czy przystawek - jakie to ma znaczenie ? Trzeba by rządził zupełnie kto inny i przywrócił w Polsce prawo i sprawiedliwość. Pis z prawa i sprawiedliwości zrobił pomyje

 • 06.04.2020

  Do Gija:
  Akurat dobrze zrobił ale tylko dlatego, że odejście z rządu wymagałoby przeprowadzenia wyborów parlamentarnych. Będzie na nie czas, jak wszystko się unormuje. Polacy będą bogatsi w doświadczenia i wiedzieli jak głosować

 • gija888 06.04.2020

  A już miałem Panu Gowinowi bić brawo.....za to że jako pierwszy i jedyny mądrze wybrał i jest przeciwko wyborom w maju a tu wymówka pokroju przedszkolaka.....bo grozi to upadkiem rządu. Panie Gowin słabo....a tak dobrze się zapowiadało. Szkoda.

 • ererer 06.04.2020

  dobrze zrobił, może pora przejść do opozycji

 • Obserwtor 06.04.2020

  Pan Gowin zawsze mącił. Ten typ tak ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.