13.09.2017/16:36

Jaja z Fermy Woźniak są wolne od fipronilu - prezes spółki przywołuje wyniki badania kontrolnego

Prezes firmy Fermy Drobiu Woźniak przesłał redakcji portalu wiadomoscihandlowe.pl oficjalne oświadczenie, w którym stwierdza, że jaja z fermy, w której Inspekcja Sanitarna wykryła fipronil, są całkowicie bezpieczne. Adam Woźniak powołuje się na wyniki badania kontrolnego z 13 września oraz przytacza decyzję Powiatowego Lekarza Weterynarii o dopuszczeniu produktu do obrotu handlowego.

W przesłanym do naszej redakcji oświadczeniu Adam Woźniak, prezes firmy Fermy Drobiu Woźniak informuje, że wyniki badań kontrolnych przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach, wykonanych na podstawie zgłoszenia przez Inspekcję Sanitarną wykazały, że jaj firmy Woźniak z fermy WNI 30051328 są produktami wolnymi od fipronilu i są całkowicie bezpieczne.

6 września Powiatowy Lekarz Weterynarii pobrał próby zakwestionowanej partii. Dodatkowo firma Woźniak w celu weryfikacji i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji podjęła z własnej inicjatywy decyzję o sfinansowaniu dodatkowych próbek jaj. Także te próby po przebadaniu okazały się wolne od fipronilu.

Producent podkreśla dodatkowo, że na podstawie sprawozdania z badań, które wpłynęło 13 września do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim, wydał on decyzję o dopuszczeniu do obrotu handlowego jak z tej fermy.

- Podkreślenia wymaga fakt, że Fermy Drobiu Woźniak dochowują wszelkich starań, aby dostarczać na rynek towar bezpieczny. Wykonujemy szereg ponadstandardowych badań, do których dodatkowo włączono badania na obecność fipronilu. W dalszym ciągu prowadzone jest śledztwo wyjaśniające sprawę, ponieważ cała ta sytuacja jest dla nas niejasna - czytamy w oświadczeniu prezesa Woźniaka.

To kolejna firma, której produkty zostały zakwestionowane przez Inspekcję Sanitarną, po czym wyniki badania kontrolnego, przeprowadzonego przez Państwowy Instytut Weterynarii w Puławach, nie wykazały obecności szkodliwej substancji. Wczoraj, 12 września portal wiadomoscihandlowe.pl opublikował kopię dokumentu, który potwierdza, że zgodnie z wynikami badań przeprowadzonych przez Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach jaja Farmio są produktami wolnymi od fipronilu i bezpiecznymi.

O ile prezes Ferm Drobiu Woźniak stwierdza, że "cała ta sytuacja jest niejasna", o tyle przedstawiciele Farmio uznali decyzję Inspekcji Sanitarnej za "kompletnie zaskakującą i niezrozumiałą" i uznali się za "ofiarę jednego wyniku badania".

Przypomnijmy: 6 września wiadomoscihandlowe.pl poinformowały, że Główny Lekarz Weterynarii poinformował, że wyniki badań próbek urzędowych pobieranych w handlu detalicznym przez Państwową Inspekcję Sanitarną, wskazywały obecność fipronilu w jajach konsumpcyjnych pozyskanych z ferm kur niosek towarowych: TOP-JAJ, Fermy Drobiu Woźniak i Farmio.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • sa 14.09.2017

    a Może w tym sanepidzie mają syf i fipronil.....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.