09.03.2017/13:56

Jak kupować w sieci - e-Izba publikuje poradnik dla kobiet

Eksperci Izby Gospodarki Elektronicznej opracowali Poradnik pt. “Kobiety w e-commerce”. Liczne badania potwierdzają, że kobiety są siłą napędową gospodarki, coraz więcej zarabiają i mają wpływ na ponad 80 % decyzji zakupowych w gospodarstwie domowym. Jak z kolei wynika z badań e-Izby, zakupy w internecie, do tego z wykorzystaniem smartfona, to dla kobiet komfort i możliwość dzielenia się opiniami o produktach i sklepach, jak również  sposobność do szukania zakupowych inspiracji w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Jak mawiała Marilyn Monroe – pieniądze szczęścia nie dają. Dopiero… zakupy! Doskonale wiedzą o tym inne kobiety – konsumentki, z których ponad połowa (52%) kupuje w Internecie (raport  „E-Commerce w Polsce. Gemius dla e-Commerce Polska”). Nic dziwnego – zakupy online cieszą się popularnością ponieważ e-sklepy są cały czas „otwarte”, nie wymagają od nas wychodzenia z domu, a kupowanie w sieci łączy się często z atrakcyjnymi cenami. Co można zrobić, żeby w jeszcze większym stopniu zwrócić uwagę polskich konsumentek? Jak zachęcić je do wyboru naszego sklepu? – o tym na łamach poradnika pisze Aneta Dzięciołowska. Specjalista ds. rynkowych w Mobile Institute.

– Aby odnieść sukces wśród żeńskiej części odbiorców, trzeba wykreować emocjonalny charakter marki. Oto kluczowe pytania, które detaliści powinni sobie zadać: Dlaczego kobiety powinny wybierać zakupy w moim sklepie, a nie gdzie indziej? Jaką przewagę ma moja marka nad innymi? W przypadku kampanii brandingowych, absolutnie wskazane jest segmentowanie grup docelowych (np: kobiety, wiek 25-40, dochody ponadprzeciętne) oraz dotarcie do nich poprzez wizualizację marki w odpowiednim środowisku.  Podczas gdy wymienione socjodemograficzne segmenty są najlepszym wyborem jeśli chodzi o branding, w kwestii sprzedaży produktów nie są zbyt pomocne. Tu sprawdza się inne podejście. Jakie? – o tym pisze  Erkan Soy, Managing Director Central Eastern Europe, Criteo

Na przestrzeni ostatnich lat, Polki coraz bardziej świadomie i dojrzale wykorzystują potencjał swoich urządzeń mobilnych i chętnie czerpią z proponowanych im, technologicznych rozwiązań - stały się mobile-savvy. Nieodłączne przedmioty codziennego użytku jakimi są smartfon i tablet, przestały służyć im wyłącznie w celach rozrywkowych, ale stanowią ważne ogniwo łańcucha zakupowego. Potencjał technologii mobilnych jest tak duży, ponieważ przyczyniają się one do  usunięcia granicy pomiędzy handlem tradycyjnym i wirtualnym. Poprawiają doświadczenie zakupowe na etapie płacenia, umożliwiając komfortową, szybką i bezpieczną płatność na smartfonie. Tendencja do ciągłego podwyższania tempa i bezustanne dążenie do poprawy jakości życia, w sposób naturalny winduje wartość użytkową urządzeń mobilnych, z których konsumentki korzystają niemal na każdym kroku, bez ograniczenia czasu i miejsca, w którym w danej chwili przebywają. Jak zatem  zachęcić e-konsumentkę żeby została dłużej w Twoim e-sklepie?  – o tym przeczytacie w materiale Jacka Kineckiego, Dyrektora Sprzedaży E-commerce, Przelewy24.

Nie ma wątpliwości, że kobiety i zakupy to wyjątkowo dobrana para. Niezależnie czy chodzi o odzież, żywność, samochody, czy elektronikę, to kobiety podejmują lub mają zdecydowany wpływ na przynajmniej 80%  decyzji zakupowych i to one kontrolują wydatki na większość artykułów i usług konsumenckich. Jednocześnie, wbrew obiegowej opinii, nie są łatwą grupą docelową. Kobiety bowiem przez lata doświadczeń wyostrzyły swoje potrzeby co do procesu zakupowego. Brak odpowiedniej strategii  i narzędzi do ich realizacji oznacza zwyczajnie porażkę. - o efektywnych case studies związanych ze sprzedażą w e-commerce skierowaną do kobiet pisze na łamach poradnika - Ewelina Wójcik - Group E-commerce Project Manager, Bold Brand Commerce.

Poradnik można pobrać ze strony ecommercepolska.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.