30.05.2017/17:10

Jak sprzedawać za granicę? Poznaj najważniejsze aspekty

Sprzedaż towarów za granicę wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród firm z sektora MSP oraz międzynarodowych korporacji. Wpływa na to między innymi możliwość pozyskania potencjalnych Klientów z całego świata oraz szansa na współpracę ze znanymi markami.

Dostępność produktów i konkurencyjne ceny sprzyjają wzrostowi zainteresowania handlem zagranicznym, szczególnie powszechnym na portalach aukcyjnych. Przedsiębiorcy często mają jednak pewne wątpliwości związane z dostawą i formalnościami, które na pierwszy rzut oka wydają się dość skomplikowane. Na co zatem zwrócić uwagę przy planowaniu ekspansji zagranicznej?

Sprzedaż towaru za granicę jest prosta

Sprzedaż towarów za granicę nie wiąże się z aż tak wieloma formalnościami dotyczącymi wypełniania dokumentów. Część z nich jest wprawdzie obowiązkowa, jednak wiele obowiązków zdejmuje z wysyłającego firma kurierska. Zadanie sprzedawcy związane z wysyłką ogranicza się więc często do wypełnienia listu przewozowego.

Sprzedaż internetowa za granicę coraz bardziej popularna

Dzięki ograniczeniu formalności oraz kosztów przesyłek do minimum popularność zakupów na zagranicznych portalach aukcyjnych nieustannie wzrasta, niezależnie od kraju, w którym firmy kupują lub sprzedają towar.
Firmy zajmujące się handlem coraz częściej decydują się na wysyłanie towaru poza granice kraju. Działanie bez ograniczeń pozwala zwiększyć grono zainteresowanych ofertą handlową, co przekłada się na wzrost sprzedaży. Przedsiębiorstwa wysyłające towary za granicę otwierają się na rynek światowy, a to buduje markę i prestiż.

W jakiej branży warto założyć sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowego sprawdza się niemal w każdej branży. Oferowanie produktów w internecie nie wymaga inwestowania w kolejny magazyn czy lokal przeznaczony do obsługi Klienta. Obecnie zdecydowana większość potencjalnych klientów poszukuje konkretnych produktów i usług w sieci. Dlatego główną zaletą sklepu internetowego jest maksymalne zwiększenie jego zasięgu bez względu na to, jaki produkt oferuje.
Od wielu lat widoczne są także połączenia sklepów stacjonarnych z internetowymi, co zwiększa pole działania. Przede wszystkim sklep nie ogranicza się do działania na rynku lokalnym, a dodatkowo pozwala Klientowi zamówić towar w internecie i odebrać osobiście w najbliższym oddziale.

Ile należy mieć wersji językowych strony www dla sklepu?

W przypadku prowadzenia sklepu internetowego, najlepsza będzie wersja z kilkoma językami do wyboru. Dzięki temu, oferta będzie dostępna dla ludzi na całym świecie. Wiele sklepów internetowych ogranicza się do dwóch wersji językowych – polską i angielską. Takie rozwiązanie w zupełności wystarczy, gdyż angielski jest podstawowym językiem w biznesie.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Waldek 20.05.2019

    Ja zamawiam spis firm + sprawczam firmę a jak ostatecznie nie płaci to windykuję. Wszystko przez Creditreform, mają już od dawna oddziałw Polsce.

  • () 31.05.2017

    Sprzedaż internetowa za granicę czy jakakolwiek sprzedaż zagraniczna powinna mieć w Polsce specjalne przywileje podatkowe bo to jest czyste złoto dla Polski, pozyskiwanie obcego kapitału tymczasem, przepisy UE ktore są piętrzone przed firmami operującymi na terenie UE są tak duże że skutecznie pacyfikują niektóre formy podjęcia współpracy z partnerem zagranicznym, patrz np. coś takiego jak tzw NIP unijny, każda firma z defaultu powinna miec od razu status firmy unijnej tymczasem ja robiąc stronę internetową dla Klienta z irlandii nie mam żadnej pewności czy ten klient ma nip unijny i czy bede mu w stanie zaoferowac konkurencyjna usluge z VATem 0% bo jesli nie ma numeru unijnego to musze obnizyc o 23% zwoj zysk na usludze zeby byc konkurencyjnym w stosunku do firm z jego kraju - to jest chore. Wszystkie firmy dzialajace na ternie UE powinny miec z automatu status firmy operujacej na calym unijnym rynku tym bardziej ze nie wiaze sie to z zadnymi dodatkowymi kosztami ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.