30.05.2017/17:10

Jak sprzedawać za granicę? Poznaj najważniejsze aspekty

Sprzedaż towarów za granicę wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród firm z sektora MSP oraz międzynarodowych korporacji. Wpływa na to między innymi możliwość pozyskania potencjalnych Klientów z całego świata oraz szansa na współpracę ze znanymi markami.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Waldek 20.05.2019

    Ja zamawiam spis firm + sprawczam firmę a jak ostatecznie nie płaci to windykuję. Wszystko przez Creditreform, mają już od dawna oddziałw Polsce.

  • () 31.05.2017

    Sprzedaż internetowa za granicę czy jakakolwiek sprzedaż zagraniczna powinna mieć w Polsce specjalne przywileje podatkowe bo to jest czyste złoto dla Polski, pozyskiwanie obcego kapitału tymczasem, przepisy UE ktore są piętrzone przed firmami operującymi na terenie UE są tak duże że skutecznie pacyfikują niektóre formy podjęcia współpracy z partnerem zagranicznym, patrz np. coś takiego jak tzw NIP unijny, każda firma z defaultu powinna miec od razu status firmy unijnej tymczasem ja robiąc stronę internetową dla Klienta z irlandii nie mam żadnej pewności czy ten klient ma nip unijny i czy bede mu w stanie zaoferowac konkurencyjna usluge z VATem 0% bo jesli nie ma numeru unijnego to musze obnizyc o 23% zwoj zysk na usludze zeby byc konkurencyjnym w stosunku do firm z jego kraju - to jest chore. Wszystkie firmy dzialajace na ternie UE powinny miec z automatu status firmy operujacej na calym unijnym rynku tym bardziej ze nie wiaze sie to z zadnymi dodatkowymi kosztami ...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.