09.03.2022/11:15

Jak wojna na Ukrainie zmieniła zakupy Polaków i rynek FMCG w Polsce? Gdzie obroty sklepów wzrosły najmocniej? [DANE]

Firma NielsenIQ przeanalizowała dane o sprzedaży z ponad 30 sieci handlowych pod kątem tego jaki wpływ na zachowania kupujących i rynek FMCG miały pierwsze dni wojny na Ukrainie i napływ uchodźców z terenów objętych konfliktem.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Nickt 14.03.2022

  @Kadir tylko, że w niemieckim sklepie np. mięso nie kosztuje 8.99zł (2 ojro) za kg tylko np. 40zł (9 ojro). Więc jest z czego płacić ludziom większe pensje. Spójrz czasem na tabuny niemieckich obywateli przyjeżdżających do Polski na zakupy przygraniczne. Im się opłaca jechać i ładować całe bagażniki, więc różnice w cenach muszą być duże.

 • Figo 13.03.2022

  W Warszawie ceny małych sklepów czy Społem to tragedia, nie powiem wyzysk bo oni kupują drożej jako mniejsze firmy ale marże też mają wysokie i dlaczego mam przepłacą 20-30% , żeby kupić w małym, osiedlowym sklepie.

 • Figo 13.03.2022

  W Warszawie ceny małych sklepów czy Społem to tragedia, nie powiem wyzysk bo oni kupują drożej jako mniejsze firmy ale marże też mają wysokie i dlaczego mam przepłacą 20-30% , żeby kupić w małym, osiedlowym sklepie.

 • antyoctopus 11.03.2022

  Lokalne osiedlowe sklepy to rozbój cenowy w biały dzień.

 • Kadir 11.03.2022

  Problem polega na tym że w niemieckich sklepach płacą pracownikom minimum 2 razy więcej niż np w Dino, gdzie masz najniższą krajową bez żadnych premii, tak właśnie Polak dyma Polaka niestety...

 • Marcin 10.03.2022

  Bojkot niemieckich i francuskich sieci handlowych! Kupować tylko w Dino, Polomarkecie, Lewiatanie i w lokalnych, osiedlowych sklepach!

 • zawsze 10.03.2022

  omijamy niemieckie sklepy i towary szerokim łukiem... nie popieram niemieckiego fałszu obłudy i zakłamania...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także