05.10.2020/14:17

Jan Krzysztof Ardanowski odchodzi z rządu. Minister podsumowuje dwa lata pracy w resorcie rolnictwa

– Moje odejście jest związane z moim stanowiskiem wobec nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która wywoła dramatyczne konsekwencje dla rolnictwa – powiedział dziś minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, podsumowując ponad dwa lata swojej pracy na tym stanowisku. Zapowiedział, że nie planuje przejścia do Kancelarii Prezydenta. Chce pozostać posłem – relacjonuje portal TopAgrar.pl.

Podczas dzisiejszej konferencji minister Ardanowski wielokrotnie odnosił się do powodu swojej dymisji, czyli zagłosowaniu przeciwko nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Podkreślał, że polskie rolnictwo jest liderem w produkcji mięsa drobiowego i wołowiny, a znaczny procent eksportowanego mięsa pochodzi z uboju w systemie halal i koszer. Wprowadzenie procedowanej obecnie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt przekreśli szansę rozwoju polskiego eksportu, zrujnuje wiele gospodarstw i zaprzepaści wieloletnie starania o nowe rynki.

– Ustawa ta, oparta na fałszywej aksjologii, jest sprzeczna z tradycją europejską i religiami. Bardzo mocno zaszkodziła wizerunkowi PiS na obszarach wiejskich. Nie mogłem jej poprzeć wbrew interesom polskiej wsi – ocenił minister Ardanowski.

Szef resortu rolnictwa zaznaczył, że wołowina i drób to jedyne produkty, na których polska wieś może oprzeć swój rozwój. Zaznaczył, że w ostatnich miesiącach mamy gwałtowny wzrost eksportu wstrzymanego w pierwszych miesiącach. Aby ten trend utrzymać musimy działać dalej, musimy poszukiwać nowych rynków. W jego ocenie należy także jak najwięcej żywności lokować na rynku wewnętrznym.

Cały artykuł jest dostępny w serwisie TopAgrar

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także