28.05.2020/15:55

Jan Krzysztof Ardanowski: W żaden sposób nie nawołuję do bojkotu przedsiębiorców

Minister Rolnictwa odniósł się w ten sposób do sprawy związanej z publikacją związanej z litą firm, które importuję mleko na potrzeby przetwórstwa.

Chodzi o „Kwartalne zestawienie zgłoszeń o przybyciu mleka do przedsiębiorstw spożywczych, które znajdują się pod nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej”. Ardanowski, odpowiadając na interpelację posłanki Magdaleny Łośko stwierdził, że to zestawienie ma charakter informacji publicznej.

„Dane ujęte w udostępnionym zestawieniu zostały pozyskane przez właściwe organy państwa w sposób legalny, wynikający z realizacji ich zadań. Opublikowane zostały w celu przekazania informacji, a niepiętnowania. Udostępnianie informacji publicznej nie narusza niczyich dóbr, tak jak niczyich dóbr nie może naruszać podawanie rzetelnych danych, jakkolwiek byłyby one komuś niemiłe. Zawarta w publikacji ocena jest w pełni uzasadniona biorąc pod uwagę fakt, że rolnicy są straszeni zaprzestaniem kupowania od nich mleka lub obniżkami ceny za surowiec” – napisał Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister dodał, że cała procedura jest zupełnie legalna, co zostało wyraźnie zaznaczone w zestawieniu. Podkreślił jednak, że nie oznacza to, że jest akceptowalna społecznie.

„W żaden sposób nie nawołuję do bojkotu przedsiębiorców, ale uważam, że rolnicy i opinia publiczna mają prawo do rzetelnej wiedzy na ten temat” – napisał Ardanowski.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • igi 29.05.2020

    Ardanowski jedną ręką chciałby unijnego wsparcia dla polskich producentów mięsa i drobiu, a drugą tłucze firmy sprowadzające niezbędne surowce mleczarskie, które w kraju z różnych powodów są niedostępne lub za drogie. Mam nadzieję, że zaprzestanie publikowania tej listy, bo wreszcie doprowadzi do retorsji.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.