13.04.2017/10:14

Jan Zając, prezes sieci aptek Ziko: ustawa „apteka dla aptekarza” uderzy w małych przedsiębiorców

Sejm uchwalił poselski projekt ustawy „apteka dla aptekarza”, zgodnie z którą nowe apteki nie będą mogły powstać m.in. gdy właściciel nie jest z wykształcenia farmaceutą oraz jeśli właściciel ma już cztery apteki. Zdaniem Jana Zająca, prezesa sieci aptek Ziko, nowe prawo uderzy w małych przedsiębiorców, którzy nie są z wykształcenia farmaceutami – pisze „Gazeta Wyborcza”.

\r\n

Według Jacka Zająca, w ostatnich latach polski rynek aptek zaczął się organizować. Powstały duże podmioty, które wyparły z rynku zagraniczne firmy, np. holenderską ACP Pharma. To dowód, że dla takich firm nasz rynek nie jest atrakcyjny, że polskie sieci wygrywają. Dlatego argument, że ustawa ma bronić polskich przedsiębiorców, po prostu jest fałszywy – twierdzi prezes sieci Ziko w rozmowie z dziennikarzami „Gazety Wyborczej”.  

Pytany, czy dzięki temu, że apteka będzie własnością aptekarza, a nie „nastawionego na zysk biznesmena”, opieka nad pacjentem będzie lepsza odpowiada, że apteka nie powinna być dla aptekarza, tylko dla pacjenta, a ponadto już teraz kierownikiem apteki musi być farmaceuta z rękojmią należytego prowadzenia apteki, którą wydaje samorząd aptekarski. To, kim jest właściciel, nie ma żadnego znaczenia.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Greg 10.05.2017

    Zajac jako prezes POPON-u Broni swoich interesów bo leci na dofinansowaniach z budżetu i w tym jego moc. Też nie jest farmaceutą!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.