23.10.2019/16:12

Janusz Idczak dyrektorem generalnym Jacobs Douwe Egberts na Polskę i kraje bałtyckie

Janusz Idczak, który przez ostatnie dwa lata kierował oddziałami firmy Mondelez w Polsce i krajach bałtyckich, powrócił do spółki Jacobs Douwe Egberts na stanowisko dyrektora generalnego na Polskę i kraje bałtyckie – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl

Janusz Idczak, związany z Mondelez Polska (a wcześniej Kraft Foods Polska) przez 18 lat, już wcześniej pracował w Jacobs Douwe Egberts (JDE) –  od początku istnienia polskiego oddziału (w latach 2015-2017) odpowiadał za zbudowanie zespołu i strategię sprzedaży JDE, właściciela marek Jacobs i Prima, jako lidera na rynku kawy. 

Janusz Idczak ma ponad 20-letnie doświadczenie w branży FMCG. W wieku 23 lat rozpoczął pracę w strukturach sprzedaży Ferrero. W Mondelez Polska przeszedł liczne szczeble kariery w działach marketingu i sprzedaży, zarządzając biznesem zarówno w Polsce, jak i działem sprzedaży na Węgrzech. Do jego szczególnych zasług należy rozwój firmy w kategorii ciastek (kierował m.in. premierą marki Oreo w Polsce i repozycjonowaniem marki Delicje). Zarządzał ponadto kilkusetosobowymi zespołami w czasie przejęcia biznesów Stollwerck, LU oraz Cadbury przez Kraft Foods czy odłączenia od Mondelez biznesu kawowego i połączenie go z Prima Poland w Polsce w rezultacie którego powstała Jacobs Douwe Egberts PL.

W czasie jego zarządzania Mondelez Polska firma utrzymała i wzmocniła pozycję lidera w kategorii ciastek markowych i czekolady, a także, z marką Halls, dołączyła do kategorii gum do żucia.
Idczak jest absolwentem Akademii Ekonomicznej w Katowicach, gdzie studiował finanse i bankowość oraz na Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie ukończył zarządzanie zasobami ludzkimi w organizacjach międzynarodowych.

Sven Langeneckert, poprzedni dyrektor generalny firmy Jacoubs Douwe Egberts, który kierował firmą od lipca 2015 roku do sierpnia 2019 roku, objął stanowisko dyrektora generalnego firmy Consumer Health Care GSA/DACH w Niemczech.

Następcą Janusza Idczaka w Mondelez Polska jest Marcin Dobrock, który funkcję dyrektora generalnego na Polskę i kraje bałtyckie objął z początkiem października.


 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.