21.10.2020/20:34

Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki zostali wspólnikami. Będą handlować alkoholem i napojami z dodatkiem konopi

Były polityk i biznesmen oraz prezenter telewizyjny założyli spółkę Przyjazne Państwo, która będzie sprzedawać napoje z dodatkiem CBD – substancji pochodzącej z konopi. Na początek na rynek trafić ma piwo Buh.

O sprawie pisze portal wirtualnemedia.pl, który podkreśla, że obaj mężczyźni już wcześniej byli związani z branżą spożywczą. Wojewódzki jest właścicielem dwóch restauracji w Warszawie i Wrocławiu, a Palikot to człowiek od lat związany z branżą alkoholową, obecnie właściciel spółek Browar Tenczynek oraz Tenczynek Okowita.

Przyjazne Państwo będzie sprzedać zarówno wyroby alkoholowe, jak i bezalkoholowe z dodatkiem olejów konopnych. Jako pierwsze, już w listopadzie, zaoferowane zostanie piwo Bush w obu wersjach. Będzie je produkował Browar Tenczynek, a Przyjazne Państwo zajmie się promocją.

Co ciekawe, kapitał założycielski to 100 tys. zł, ale firma ma cel pozyskania sponsorów i zdobycie w ten sposób ok. 4 mln złotych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • JZ52 25.10.2020

    Teraz będą mogli doładować konopi do organizmu ile nerki przefiltrują. Proponuję zmianę nazwy firmy na "PIJANE PAŃSTWO". Przydałby się jakiś trzeci wspólnik - trzeci muszkieter. Może p.Kiepski vel Grabowski ?

  • ROBERT 22.10.2020

    BRAWO ZA POMYSŁ

  • kumatyGosc 22.10.2020

    Psa do pilnowania bym nie zostawil tym dwóm Panom takie wzbudzaja we mnie zaufanie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także