04.03.2020/14:15

Janusz Palikot zbiera pieniądze na produkcję Tenczynka bezalkoholowego oraz na domy z piwem w kranie

Po udanej zbiórce crowdfundingowej na Tenczyńską Okovitę, Janusz Palikot inwestuje w piwo bezalkoholowe. Akcja ruszyła  w południe, a pół godziny później na koncie było już 50 000 zł. 

W ubiegłym roku Tenczyńska Okovita w akcji crowdfundingowej zebrała 4,18 mln w zaledwie 36 dni. To najwyższa wartość zbiórki w historii crowdfundingu udziałowego w Polsce i rekord w szybkości osiągnięcia 100% celu kampanii wśród projektów z branży alkoholowej.

Tym razem Janusz Palikot chce pozyskać od inwestorów 4,17 mln zł na projekt Tenczynek Bezalkoholowe. Piwo będzie odpowiedzią na gwałtownie rosnące zainteresowanie konsumentów piwem bezalkoholowym (wzrost o 80%). Tenczynek Bezalkoholowe będzie sprzedawane w placówkach, gdzie już są alkoholowe warianty tego piwa. 

Spółka będzie również świadczyć usługi  (dealkoholizację piwa) na potrzeby mniejszych browarów, których nie stać na zakup drogiego sprzętu. Browar rzemieślniczy dostarczy do Tenczynka piwo alkoholowe i odbierze produkt 0,0%. 

Jednym z pomysłów Janusza Palikota jest budowa czterech „Piwnych Domów”, w których z kranu będzie leciało piwo. Cztery domy na terenie browaru będą miały funkcję mieszkalną, ale będą również bazą noclegową.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.