07.08.2022/11:31

Janusz Śniadek prosi prezesa UOKiK o interwencję w sprawie Biedronki i jej wypożyczalni książek

Do prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego wysłane zostało w sobotę pismo w sprawie "nieuczciwej konkurencji przez obchodzenie ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele". Autorem dokumentu, którego kopię widział portal wiadomoscihandlowe.pl, jest poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek, który domaga się interwencji urzędu antymonopolowego w związku z działaniami Biedronki.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • pracujący w niedziele 09.08.2022

  nic dodać, nic ująć @Nickt. Pamiętam jak pracowałem w markecie, to w poniedziałek z rana sporo owoców i warzyw szło przez ten zakaz na śmietnik, ale o tym populiści cichosza, tak samo jak o rekordowym spadku niezależnych sklepików o polskim kapitale na rzecz zagranicznych gigantów.

 • Nickt 08.08.2022

  @Polak ogarnij człowieku, że przez blokadę niedziel handel stracił masę pieniędzy, więc są zmuszeni redukować personel, a nowych nie zatrudnią bo nie mają na to kasy. W efekcie zasuwasz za 2 osoby, żeby zapracować na straty z tytułu wolnych niedziel. Marnuje się żywność, bardziej eksploatowani są ludzie, a my wszyscy drożej płacimy za produkty bo zwiększone zostały marże. Takie są skutki długofalowe tej chorej ustawy. Niedziele dałyby dodatkowe zyski, byłaby kasa na zatrudnienie albo lepsze wynagrodzenie obecnie pracujących. Sami więc sobie jesteście winni, ale cieszcie się, wszak macie wolne w niedzielę!

  A handel niedzielny i tak kwitnie tylko w mniejszych sklepach. Podobnie jak niedzielna praca ludzi w parudziesięciu zawodach. Ustawa absurdalna i zbyteczna.

 • Pracownik handlu 08.08.2022

  @yaro w jakim tu świecie żyjesz.
  Przypominam że ludzi do pracy w handlu brakuje . Zapraszamy do pracy bo jeszcze trochę a klienci sami będą skanować swoje zakupy a my będziemy nadzorować kasy samoobslugowe

 • Dostawca 08.08.2022

  Wolny rynek powinien regulować te wszystkie dziwne obostrzenia. Pan Śniadek ma problem bo tworząc z kolegami ustawę nie przewidział kreatywności rodaków i to już kolejny raz. Czemu nie słychać Pana głosu jak zostaje podniesiona kwota wolna od kradzieży do 800PLN UOKiK znowu na politycznym sznurku

 • Yaro 07.08.2022

  @Polak, w jakim ty świecie żyjesz? Zakupy robię w zależności w mniejszych i większych sklepach w mojej okolicy i pustek towaru nie widzę. Znam kilku ludzi co pracują w hipermarkecie i tam też pustek towaru nie ma, jeżeli towar przyjedzie na czas, ale fakt, że dodatkowe osoby do pracy by im się przydały. Widać że nie prowadziłeś działalności ani nie miałeś styczności z papierologią z tym związaną, plus do tego konkurencja na rynku i coraz większe wygryzanie małych sklepów przez duże. Praca w handlu z wolnym w te dni kiedy mi pasowało odpowiada bardziej niż użeranie się z papierologią bo podatki i socjal tęsknią za socjalizmem z ich młodości i go forsują.

 • Polak 07.08.2022

  @nickt nie pomyślałeś o jednym kto ciebie ma obsłużyć w niedziele skoro nie ma kim pracować w tygodniu . Bardzo dużo ludzi odeszło z branży handlowej i podjęło pracę w swoich branżach. A garstka ludzi też kiedyś musi mieć wolne.a efekt widać gołym okiem .kolejki do kas towar nie powykladany na półki . Chcesz otwartych sklepów w niedziele to otwieraj własny sklep stawaj za lada i handluj . To nie jest aż tak trudne wystarczy chcieć pracować

 • Nickt 07.08.2022

  No mentalnie niestety tak. Jeszcze nie tak dawno sympatyzował z rządem SLD. To, że formalnie jest pisowcem nic nie znaczy. Po czynach ich poznacie. A samolotami kursował swego czasu więcej od ryżego. Tak jak mówię - on może się okazać gwoździem do trumny PiS-u.

 • Mmaa 07.08.2022

  "Śniadek to lewica"-buhahahahaha!

 • Nickt 07.08.2022

  (errata: nie jego tylko jego pomysły do szafy bo Śniadek to oczywiście lewica, a nie PiS)

 • Nickt 07.08.2022

  Jeśli PiS nie wsadzi go do szafy i to natychmiast to przerżnie wybory. Takie działania denerwują i szkodzą jeszcze bardziej niż słynna inaczej "Piątka Kaczyńskiego". Szaleństwo z tą ustawą o wolnych niedzielach w handlu. Niech jeszcze każą zamknąć szpitale, służby mundurowe, elektrownie, komunikacje miejskie, knajpy, zoo, zakłady produkcyjne, centra dystrybucji, itd. bo przecież tam wszędzie ludzie pracują w niedzielę!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także