14.11.2018/10:15

Japońska firma wprowadza dodatkowy urlop dla niepalących

Według sondażu firmy Halo Cigs, przecięty palacz spędza w ciągu roku 6 dni na przerwie na papierosa. Japońska firma Piala Inc. postanowiła „oddać” te dni niepalącym pracownikom w postaci pełnopłatnego urlopu – informuje portal abcZdrowie.

Według ankiety przeprowadzonej przez firmę Halo Cigs, producenta e-papierosów, w takich branżach jak technologie, handel czy ubezpieczenia, przeciętny palacz spędza w sumie aż 40 godzin miesięcznie na przerwie na papierosa. To ok. 20 dni w roku. Według tego samego sondażu dla całej gospodarki, palacze spędzają średnio 6 dni rocznie w miejscach przeznaczonych na palenie papierosów – wylicza serwis abcZdrowie.

Japońska firma Piala Inc. zaproponowała swoim niepalącym pracownikom dodatkowe 6 dni urlopu rocznie, w ramach rekompensaty za czas spędzony na przerwach w pracy przez palących kolegów. Ma to też być zachęta dla palaczy, by rzucili nałóg.

Czytaj więcej na stronie abczdrowie.pl

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.