13.12.2016/10:36

Japoński browar Asahi Group przejmuje Kompanię Piwowarską

Japoński koncern browarniczy Asahi Group przejmie za 7,3 mld euro od Anheuser-Busch InBev część aktywów firmy SABMiller w Europie Środkowo-Wschodniej - pisze gazeta.pl. Transakcja obejmie, m.in. Kompanię Piwowarską, największy browar w Polsce (ok. 35 proc. udziału w rynku piwa), producenta takich piw jak Lech i Tyskie.

Oprócz Kompanii Piwowarskiej w ręce Asahi Group trafi węgierski Dreher, słowacki Topvar, czeski Pilsner Urquell i rumuński Ursus. W „europejskim” portfelu japońska firma ma już takie marki jak: Peroni, Grolsch i Meantime.

Nowy właściciel upatruje w tym przejęciu szansy na zwiększenie swojego udziału w europejskim rynku. Poza japońskim rynkiem koncern generuje zaledwie 20 proc. sprzedaży.

Na transakcję, która ma zostać sfinalizowana do połowy 2017 r.  musi wyrazić zgodę Komisja Europejska. Z uzyskaniem takiej zgody Asahi Group nie powinna mieć większych problemów.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.