27.01.2021/14:01

Japoński SoftBank jest zainteresowany inwestycją w należący do CCC serwis eobuwie.pl

Japońska grupa bankowa SoftBank Group należy do inwestorów zainteresowanych objęciem mniejszościowego pakietu akcji w internetowym sklepie obuwniczym eobuwie.pl, należącym do polskiej firmy CCC – nieoficjalnie dowiedział się Reuters.

Według dwóch anonimowych źródeł agencji Reuters, japońska grupa bankowa chciałaby zaintesować w e-sklep należący do największej polskiej sieci obuwniczej. Grupa CCC już w październiku 2020 r. informowała, że analizuje pozyskanie dla eobuwia ok. 0,4-0,5 mld zł nowego kapitału i szuka dla spółki inwestora z doświadczeniem w e-commerce.

„Szukamy partnera, który będzie miał zasoby finansowe, ale i doświadczenie z obszaru budowania wartości firmy w e-commerce. Chcielibyśmy z tym partnerem nadać jeszcze większego impetu do rozwoju eobuwia (...) i dalej budować wartość eobuwie, a zakładamy, że z tego typu partnerami możemy liczyć na zwielokrotnienie wartości w perspektywie kolejnych lat – mówił wówczas Karol Półtorak, wiceprezes CCC.

Jak relacjonowały wiadomoscihandlowe.pl, jednym z analizowanych rozwiązań było pozyskanie dla eobuwie.pl nowego kapitału (około 0,4-0,5 mld zł) od mniejszościowego inwestora, który dodatkowo wspierałby eobuwie. pl w pełnym wykorzystaniu nowych szans rynkowych. CCC zaznaczyło jednocześnie, że na ówczesnym etapie żadne wiążące decyzje w zakresie struktury czy wartości finansowania nie zostały podjęte.

Na początku 2021 r. Grupa CCC podała wstępne wyniki sprzedaży w czwartym kwartale 2020 r. Były one o 2 proc. wyższe niż przed rokiem. To zasługa ogromnych wzrostów w kanale e-commerce. Urosły one z 460 mln w czwartym kwartale 2019 roku do 846 mln w czwartym kwartale 2020 roku. To wzrost o 84 proc.

SoftBank Group Corp. jest wielonarodowym holdingiem z kwaterą główną w Minato, dzielnicy Tokio. SoftBank posiada udziały w licznych firmach technologicznych, energetycznych i finansowych. Zarządza ponadto największym na świecie funduszem Venture capital, nastawionym na branże technologiczne. Vision Fund dysponuje kapitałami rzędu 100 mld dolarów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także