31.08.2018/10:20

Jarosław Pinkas objął stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego

Jarosław Pinkas został powołany na stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego. Od 20 lipca stanowisko było nieobsadzone, po tym jak rezygnację złożył Marek Posobkiewicz.

Jarosław Pinkas jest doktorem habilitowanym nauk medycznych, specjalistą w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego. W latach 2005–2007 pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia, kierowanym przez Zbigniewa Religę. W latach 2015–2017 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia, a w latach 2017–2018 sekretarzem stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnikiem rządu ds. organizacji Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności.

Zadaniem Głównego Inspektoratu Sanitarnego jest nadzorowanie czynności administracji rządowej w zakresie zapobiegania i minimalizacji negatywnych skutków zdarzeń dotyczących zdrowia publicznego, w tym przede wszystkim nadzór i koordynacja działań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • farbowany 28.09.2018

    Pan Pinkas zmienia zdanie w zaleźności od stola był pełnomocnikiem ds urworzenia jednej inspekcji ds kontroli źywności dali mu gisa I diametralnie zmienił front ot wiarygodny dla obywateli urzednik z nadania PIS!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.