25.02.2020/10:06

Jedzenie dzikich zwierząt w Chinach zakazane

W Państwie Środka wciąż popularna jest medycyna ludowa, w której wykorzystuje się m.in. kości tygrysów, woreczki żółciowe niedźwiedzi czy łuski łuskowców. Zdaniem naukowców koronawirus mógł przenieść się na człowieka właśnie poprzez dzikie zwierzęta – podaje „Puls Biznesu”.

Coraz częściej mówi się o ogromnych skutkach epidemii koronawirusa dla gospodarki. W „Pulsie Biznesu” czytamy, że w Chinach, gdzie mieści się znacząca część światowej produkcji dóbr, zamykane są sklepy i fabryki, również należące do globalnych marek.

„Puls Biznesu” informuje, że prawo w Chinach chroniło tylko niektóre zagrożone wymarciem gatunki zwierząt. Tuż po wybuchu epidemii wprowadzono tymczasowy zakaz handlu dziką zwierzyną, ale międzynarodowe organizacje ekologów, które od lat domagają się rozszerzenia ochrony dzikiej fauny w tym kraju, naciskały na jego zaostrzenie.

Więcej w „Pulsie Biznesu”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.