16.06.2020/08:14

Jeff Bezos chce zeznawać w sprawach naruszania prawa antymonopolowego

Założyciel i szef Amazon.com jest gotów zeznawać w Kongresie USA na temat naruszania prawa antymonopolowego przez wielkie firmy technologiczne – podaje portal pb.pl.

Jak podaje serwis powołując się na doniesienia agencji Reuters, tak wynika z listu, który prawnik spółki przesłał do komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów.

W komisji sprawiedliwości Izby Reprezentantów oraz Departamencie Sprawiedliwości toczą się dochodzenia w sprawie czterech wielkich amerykańskich firm technologicznych: Google, Apple, Amazon i Facebooka. Szef podkomisji antytrustowej David Cicilline podkreślał, że zeznania szefów tych firm mają „istotne znaczenie dla zakończenia dochodzenia w sprawie stanu konkurencji na rynku usług cyfrowych”.

Jeff Bezos, dzięki stworzeniu z Amazon.com globalnego giganta e-commerce, stał się najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek szacowany jest na ponad 150 mld USD.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.