23.07.2018/09:47

Jeronimo Martins czwartym największym płatnikiem CIT w Polsce

Właściciel sieci Biedronka, Jeronimo Martins, zapłacił w ubiegłym roku 460 mln zł podatku CIT, co uplasowało go na czwartym miejscu w Polsce - wynika z danych opublikowanych przez Ministerstwo Finansów. Firma awansowała pod tym względem o dwa miejsca w rankingu największych płatników CIT.

Więcej CIT od właściciela Biedronki zapłaciły w minionym roku jedynie: Bank PKO BP (1,1 mld zł), PKN Orlen (833,7 mln zł) i Bank Pekao SA (620,5 mln zł). Warto przypomnieć, że rok wcześniej przed Jeronimo Martins (wówczas 409,4 mln zł zapłaconego CIT) były jeszcze BZ WBK i ING Bank Śląski.

Na przeciwnym biegunie od Jeronimo Martins znalazł się polski oddział brytyjskiej sieci Tesco. Firma zajęła piąte miejsce w rankingu podatkowych outsiderów 2017, pokazując stratę rzędu aż 343,2 mln zł. To jednak "niewiele" w porównaniu ze stratami Katowickiego Holdingu Węglowego (1,6 mld zł), czy Banku Gospodarstwa Krajowego (1,4 mld zł).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.