10.01.2019/11:58

Jerónimo Martins w europejskiej czołówce firm prowadzących zrównoważoną gospodarkę

Grupa Jerónimo Martins to jedyny detalista portugalski, który został wpisany na listę Euronext Vigeo-Eiris Europe 120 – ekskluzywne zestawienie europejskich firm najbardziej zaawansowanych w zakresie praktyk zrównoważonej gospodarki.

„Ten ogromny zaszczyt zawdzięczamy badaniu naszej aktywności w 2017 r., w ramach którego oceniono ponad 300 wskaźników w obszarach tak zróżnicowanych jak prawa człowieka, zarządzanie zasobami ludzkimi, zaangażowanie w społeczności lokalne, zarządzanie korporacyjne, praktyki biznesowe czy stosunek do środowiska naturalnego” – czytamy w komunikacie JM.

Pod uwagę wzięto szereg działań Grupy Jerónimo Martins Group, wśród których znalazło się ograniczenie „śladu węglowego” o 5 proc. w latach 2018–2020 oraz ograniczenie w tym samym okresie o 10 proc. ilości zmarnowanej żywności, w stosunku do roku 2016, w ramach realizacji celu, jakim jest ograniczenie tych strat o połowę do 2025 r. JM jest pierwszym portugalskim detalistą, który ujawnia dane na temat marnowania żywności.

Kolejnym kryterium uwzględnionym przez Euronext Vigeo-Eiris jest kupowanie co najmniej 80 proc. żywności od lokalnych dostawców – w przypadku JM wskaźnik ten osiągnął w 2017 r. 89 proc.

Autorzy listy odnotowali ponadto dobre praktyki Grupy w zakresie koniunktury gospodarczej, rozwoju społecznego i ochrony środowiska. W tych kwestiach spółka została dodatkowo doceniona wpisaniem na kilka innych list, takich jak Euronext Vigeo-Eiris Eurozone 120 czy FTSE4Good Global and Europe Indices.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.