19.07.2019/10:16

Jerzy Mazgaj, były prezes delikatesów Alma ma kolejne problemy

Zdaniem Urzędu Skarbowego firma Krakchemia, której większościowym udziałowcem jest Jerzy Mazgaj, były prezes sieci Alma, zalega fiskusowi na kwotę blisko 16 mln złotych.

O sprawie pisze portal bankier.pl. Dane to wynik kontroli przeprowadzonej przez małopolski urząd. Chodzi o okres od stycznia do grudni 2014 roku. To jednak nie jedyne zaległości. Urząd już wcześniej informował o tym, że Krakchemia winna jest urzędowi 16,3 mln zł, za okres marzec-grudzień 2013. To w sumie ponad 32 mln zł. Jak informuje bankier.pl, przychody spółki w 2018 roku wyniosły 225,6 mln zł, a więc dług sięga ponad 14 proc. obrotu.

Decyzja dotycząca konieczności zapłaty zaległości jeszcze nie zapadła. Krakchemia twierdzi, że wyliczenia są nieuzasadnione, wcześniej zwracała już uwagę na nierzetelność swoich kontrahentów. Spółka złożyła już odwołanie.

Więcej na bankier.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • pz 22.07.2019

    PIS niech sprawdzi ile na KARUZELI FINANSOWEJ nakrecil, moje pensje jeszcze jest mi krewny bo nie zapłacił mi za prace

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.