11.01.2017/09:20

Jerzy Mazgaj sprzedał 90 tys. akcji Alma Marketu

Jerzy Mazgaj, do niedawna prezes spółki Alma Market a obecnie przewodniczący rady nadzorczej firmy i wciąż jej największy udziałowiec, 5 stycznia br. sprzedał 90 tys. akcji spółki - podała Alma w komunikacie.

Zbycie akcji przez Mazgaja odbyło się po cenie 3,02 zł za sztukę. Za cały pakiet biznesmen otrzymał zatem 271,8 tys. zł.

Po sprzedaży 90 tys. akcji Jerzy Mazgaj wciąż pozostaje największym akcjonariuszem Almy - zostało mu ok. 1,5 mln akcji. Duże pakiety udziałów w znajdującej się w restrukturyzacji spółce posiadają także Ipopema TFI SA (ok. 1 mln akcji) oraz OFE PZU Złota Jesień (niecałe 940 tys. akcji).

Przypomnijmy, w minionym tygodniu podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Alma Marketu przegłosowano emisję do 5,5 mln akcji po cenie 1 zł za papier. Emisja skierowana będzie do Tomasza Żarneckiego, przedsiębiorcy, do którego należy m.in. sklep E.Leclerc w Nowym Targu. Inwestor ma objąć emisję do 31 stycznia br., ponadto zamierza pożyczyć spółce 24 mln zł na pokrycie kosztów postępowania sanacyjnego.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.