24.03.2020/13:29

Jeśli epidemia potrwa dłużej, w USA uchowa się tylko trzech detalistów [OPINIA]

Podczas gdy większość sieci handlowych w USA boryka się z narastającymi problemami, giganci tamtejszego handlu – Amazon, Walmart i Costco – cieszą się ze wzrostów sprzedaży. Zdaniem Jima Cramera, dziennikarza gospodarczego telewizji CNBC, jeśli epidemia koronawirusa potrwa dłużej, na placu boju może pozostać tylko tych trzech graczy.

Mniejsze sieci handlowe w USA mocno cierpią na skutek koronawirusa. Tymczasem Amazon, Walmart i Costco kwitną za sprawą rosnącego popytu konsumentów na produkty niezbędne do utrzymania gospodarstw domowych.

– Jeśli wyjdziemy z tego szybko, mniejsze biznesy otworzą się na powrót. Jeśli kryzys potrwa dłużej, na rynku pozostanie tylko trzech detalistów. Będzie Amazon. Będzie Walmart. I będzie Costco. Możecie sobie wyobrazić, co taka sytuacja oznaczałaby dla tego kraju? – złowieszczył Jim Cramer, gospodarz magazynu Mad Money na antenie CNBC.

Podczas gdy wszystkie amerykańskie wskaźniki giełdowe runęły w przepaść, akcje Walmarta podczas sesji 18 marca osiągnęły historyczne szczyty. Sieć zapowiada, że do maja zatrudni dodatkowe 150 tys. pracowników, a na bonusy dla pracowników zatrudnionych na akord przeznaczy 550 mln dolarów za nadgodziny.

Amazon zamierza zatrudnić 100 tys. dodatkowych pracowników i oferuje podwyżkę stawki godzinowej o 2 dolary. Akcje firmy trzymają się znacznie lepiej od średniej rynkowej.

Costco nie ujawnia planów dotyczących zatrudnienia, przyznaje jednak, że część sklepów ma obecnie więcej pracy niż w okresie przedświątecznej gorączki zakupowej. Akcje firmy także trzymają się o niebo lepiej niż rynek jako całość.

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.