04.10.2018/10:34

Jest decyzja sądu okręgowego ws. słynnej Biedronki na dworcu w Świeciu

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy na rozprawie 2 października utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w Świeciu w sprawie Biedronki funkcjonującej w budynku nieczynnego dworca PKS. Sieć nie musi płacić kary, a market może być otwierany w niedziele niehandlowe – podaje „Radio PiK”.

Sąd Okręgowy w Bydgoszczy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Świeciu, który na rozprawie 17 sierpnia uznał, że dyskont sieci Biedronka, działający w budynku dworca PKS w Świeciu, mógł być otwierany w niedziele objęte zakazem handlu. Sąd anulował karę w wysokości 100 tys. zł, nałożoną na spółkę Jeronimo Martins Polska przez Państwową Inspekcję Pracy i zezwolił na otwieranie placówki w niedziele niehandlowe. Wydane 2 października orzeczenie Sądu Okręgowego podtrzymuje tę decyzję niższej instancji – informuje „Radio PiK.

W cytowanym przez „Radio PiK” uzasadnieniu sędzia Sądu Okręgowego w Bydgoszczy Stefan Pietrzak orzekł, że sklep mieści się na terenie dworca autobusowego, który w dalszym ciągu pełni swoją funkcję, zatem zakaz handlu w niedziele nie obejmuje zlokalizowanego na nim sklepu.

Przypomnijmy: budynek dworca PKS w Świeciu jest nieczynny od lat, nie ma kas biletowych ani poczekalni dla podróżnych, a pasażerowie kupują bilety u kierowców autobusów. Jednak autobusy nadal kursują, a pasażerowie korzystają z dworca jako przystanku. Jak podkreślił sędzia Pietrzak, według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego 30 proc. budynku dworca ma nadal pełnić swoją funkcję i z tego właśnie powodu JM Polska nie uzyskało koncesji na sprzedaż alkoholu w zlokalizowanym na dworcu sklepie.

Czytaj więcej na stronie radiopik.pl

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Kania 08.10.2018

  Pisowskie "prawo" to często bezprawie. Dotyczy to zwłaszcza prób pisu aby opanować sądy. Wtedy żaden normalny Polak nie będzie pewien dnia i godziny a sprzedawczyki pisowskie będą gnębić Polaków.

 • Leon 08.10.2018

  Działający jak mafia pis dąży do totalnej władzy i dyktatury ale wszystkiego jeszcze nie opanowali. Głupie pisowskie prawo to i są różne dziwne sytuacje.

 • gosc 07.10.2018

  Porażka Polski,koncerny robią co chcą,WYMIENIĆ SĄDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Andy 05.10.2018

  Jak sie Im ..becyle biora za pisanie ustaw to taki mamy skutek , albo jest dzein wolny dla wszystkich albo nie . Z jakiej racji dotyczyc to ma tylko handlu ? .Nawiasem mowia darmozjady z Solidarnosci powinny siw wziac za normalna robote , a tu przyjedzie do Tv taki Bujara i wszystkie rozumy pozjada , na wszystkim sie zna.

 • Prowe 05.10.2018

  Ustawy pisane na kolanie i to w taki sposób , aby ten, który stoi na straży prawa, mógł je naginać i łamać do woli na potrzeby tego, który więcej da w łapę. W ustawie o publicznym transporcie zbiorowym jasno jest sformułowane pojęcie ,,dworzec" (art. 4 p.2), gdyby ta mierna sędzina spojrzała w akt prawny, to jest tam zapisane, że dworzec, to miejsce przeznaczone do odprawy pasażerów, w którym znajdują się w szczególności: przystanki komunikacyjne, PUNKT SPRZEDAŻY BILETÓW ORAZ PUNKT INFORMACJI DLA PODRÓŻNYCH. W Świeciu nie ma dworca, za to jest ,,Biedronka" i zgodnie z ,,prawem" łamią prawo.

 • gosc 05.10.2018

  co za sąd to wydał pozwolenie,na pewno nie Polaków.porażka.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.