06.10.2020/12:22

Jest Europejski Nakaz Aresztowania napastnika, który brutalnie pobił pracownicę Żabki. Grozi mu dożywocie

Napastnik, który jest głównym podejrzanym w sprawie brutalnego pobicia pracownicy Żabki, uciekł do Wielkiej Brytanii po tym, jak w ręce policji i do internetu trafiło nagranie z monitoringu na którym widać jego zachowanie. Rzecznik sądu Arkadiusz Guza, poinformował w poniedziałek, że Sąd Okręgowy w Radomiu wydał Europejski Nakaz Aresztowania Michała K. Grozi mu od 8 do 25 lat więzienia, a nawet dożywocie.

Według ustaleń Michał K. wyleciał z Polski niedługo po ataku. W tym czasie w sieci i w rękach policji pojawiły się nagrania z monitoringu, na których widać zachowanie napastnika i jego dwóch kolegów, którzy najpierw demolowali sklep europaletą, a potem brutalnie pobili osoby, które zareagowały na ich zachowanie. 

Najbardziej poszkodowana została pracownica sklepu, którą napastnik w dzikim szale kopał, bił, a także uderzał europaletą. Kobieta trafiła do szpitala, gdzie przeszła operację z powodu wieloodłamkowych złamań kości twarzy. Doznane obrażenia spowodowały m. in. trwałe zniekształcenie twarzy. Sprzedawczynię chciał obronić jej 19-letni syn i jego kolega, ale oni także zostali pobici prze agresywnego 37-latka i jego znajomych.

37-latek zaatakował sprzedawczynię Żabki, bo nie chciała mu sprzedać papierosów, tłumacząc że sklep jest już zamknięty. Michałowi K. postawiono cztery zarzuty, m.in. usiłowanie zabójstwa 50-latki oraz spowodowanie trwałego uszczerbku na jej zdrowiu. Grozi kara nie krótsza niż 8 lat pozbawienia wolności, a jej maksymalny wymiar może wynieść nawet 25 lat lub dożywocie. 

Dwaj znajomi, którzy towarzyszyli podejrzanemu w brutalnym napadzie zostali aresztowani.
 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • gija8888 07.10.2020

    Bardzo dobry artykuł w kontekście świadomości dla chuliganów, że nigdy nie pozostaną bezkarni.

  • MaciejMS 06.10.2020

    To biedronki czy żabki - wiadomości handlowe ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także