04.06.2018/16:13

Jest inwestor dla Piotra i Pawła? Sieci Auchan i Biedronka najbliższe sukcesu

Jeronimo Martins i Auchan to firmy, które są najbliżej przejęcia Piotra i Pawła - pisze Głos Wielkopolski. Wyższą cenę zaoferował jednak właściciel Biedronki. Dziennik donosi, że zarząd spółki może jeszcze w tym tygodniu oficjalnie ogłosić, kto będzie inwestorem poznańskiej sieci supermarketów.


 

Informacje o możliwym sukcesie Jeronimo Martins są nieoficjalne. Doniesień Głosu Wielkopolski nie potwierdzają przedstawiciele sieci Piotr i Paweł.

Przypomnijmy, jak wynika z wcześniejszych doniesień Wiadomości Handlowych i Rzeczpospolitej, wśród zainteresowanych Piotrem i Pawłem podmiotów są takie firmy, jak Jeronimo Martins, Auchan czy inwestor z RPA - prawdopodobnie Spar Group LTD. Rzeczpospolita wskazuje również na: Carrefour, Maxima czy ITM Polska, a także... 7-Eleven Japan.

Jeszcze w 2017 r. sieć Piotr i Paweł liczyła prawie 150 supermarketów, ale dzisiaj - po restrukturyzacji - jest ich o ok. 15 mniej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.