11.06.2021/16:04

Jest projekt ustawy o działalności franczyzowej! [ZOBACZ DOKUMENT]

Profesor Rafał Adamus, autor słynnego już raportu o franczyzie opublikowanego na jesieni minionego roku, przygotował projekt ustawy o działalności franczyzowej. Dokument wraz z uzasadnieniem liczy 38 stron.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • MAF 19.06.2021

  1. warto pamiętać, że franczyzobiorca franczyzobiorcy nierówny i nie każdy nadaje sie w równym stopniu, więc obowiązki franczyzobiorcy należy opisac równie dokładnie jak prawa. Integrator nie może być jedynym istotnie odpowiedzialnym, bo wszyscy w końcu zbankrutują.
  2. nadchodzi czas integracji, konsolidacji i innych...acji. Uwaga ta nie jest więc teorią.
  3. Mam obawę, że kłopoty integratorów mogą zapoczątkować wchodzenie kapitału publicznego (państwo, samorządy, miasta, itd), głównie państwowego do handlu. A wówczas wszelkie niesymetryczności przestana być przedmiotem troski. Kupcom to nie pomoże.
  Wniosek? - myslmy o franczyzie symetrycznie, "zbawianie" franczyzobiorców to bardzo nierówno tnący instrument. A etatyzm w handlu wyziera zza różnych inicjatyw, co mi sie nie podoba.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także