12.03.2020/13:28

Jeszcze dziś lub jutro na rynek trafią dezynfekujące płyny Orlenu

Orlen zapowiedział produkcję płynów do dezynfekcji rąk. Paweł Szefernaker, wiceszef MSWiA, zapowiedział w programie "Tłit", że produkty będą dostępne jeszcze dziś lub w piątek. 

Wiceminister powiedział w programie "Tłit", że "sytuacja jest bardzo dynamiczna", podkreślając, że produkty trafią przede wszystkim tam, gdzie są "najbardziej potrzebne". Na pewno będą dostępne także na stacjach benzynowych.

- Spółka ORLEN Oil z miejsca podjęła działania zmierzające do uruchomienia produkcji płynu do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria pracują nad tym od kilku dni. Wykorzystujemy możliwości techniczne firmy, aby włączyć się działania związane z ochroną przed koronawirusem. Chcemy jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania Polaków i zwiększyć ich bezpieczeństwo – mówił kilka dni temu Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw ORLEN, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.