20.04.2020/20:51

Joanna Kobylińska-Sandoval, Eurocash: Zainteresowanie pieczywem pakowanym mocno wzrosło

W ostatnim czasie dostrzegamy zwiększone zainteresowanie konsumentów pieczywem pakowanym, głównie chlebem. Jego sprzedaż jest nawet trzykrotnie większa niż przed pandemią koronawirusa – mówi serwisowi wiadomoscihandlowe.pl Joanna Kobylińska-Sandoval, dyrektor handlowy ds. produktów świeżych w Grupie Eurocash.

Mimo dużego wzrostu popytu na pieczywo paczkowane, bułki wypiekane w sklepach nadal sprzedają się dobrze. – W związku z obowiązującymi regulacjami, chcemy zapewnić konsumentom odpowiednie bezpieczeństwo, dlatego staramy się zaraz po wypieku sami dzielić i pakować bułki w torebki – zaznacza Joanna Kobylińska-Sandoval. Dodaje, że placówki sieci Delikatesy Centrum mogą korzystać również z zewnętrznych, lokalnych dostawców pieczywa, którzy są również proszeni o pakowanie chlebów i bułek zanim pieczywo trafi do sklepów.
 
Trend zwiększonej popularności produktów w paczkach oddziałuje w podobnym stopniu na rynek ciast. – Obserwujemy dużo większe zainteresowanie ciastami pakowanymi. Większość dostawców z tego powodu już zaczęła pakować swoje ciasta w blistry – zauważa dyrektor handlowy ds. produktów świeżych w Grupie Eurocash. Zaznacza przy tym, że trudno przewidywać, jak sytuacja rozwinie się w nadchodzących tygodniach. – Pandemia to sytuacja nowa dla wszystkich. Ciężko w jej przypadku cokolwiek prognozować – przyznaje.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.