09.04.2020/09:18

Joanna Krupa i 4Kraft apelują do biznesu o włączenie się do walki z epidemią

Polska firma z Poznania, właściciel międzynarodowej marki artykułów dla dzieci Kinderkraft zorganizowała maseczki ochronne dla pacjentów oraz specjalistyczne maseczki i kombinezony dla personelu medycznego szpitala zakaźnego im. Józefa Strusia i innych placówek medycznych w Poznaniu.

– Wartość przekazanych artykułów ochrony osobistej wynosi około 850 tys. zł – poinformowała ambasadorka marki 4Kraft Joanna Krupa.

W połowie marca, kiedy sytuacja w Chinach zaczęła się stabilizować, ale epidemia koronawirusa nasiliła się w Polsce, prezes firmy 4Kraft, Leszek Krysieniel zaangażował się w pomoc dla szpitala zakaźnego w Poznaniu, prosząc chińskich partnerów o wsparcie w pozyskaniu artykułów medycznych. Dzięki temu udało mu się zamówić 80 tys. szt. maseczek ochronnych dla pacjentów oraz 10 000 szt. specjalistycznych półmasek dla lekarzy. Zorganizował też transport 1 tys. szt. kombinezonów ochronnych.

Leszek Krysieniel zachęca inne firmy do włączania się we wspólną pomoc, aby pokazać, że w trudnych chwilach przedsiębiorcy potrafią stanąć ponad podziałami i zjednoczyć się w działaniu na rzecz najbardziej potrzebujących.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.