03.06.2016/09:16

Józef Szmich, Delia Cosmetics: Korzystamy na sytuacji politycznej - video

Józef Szmich, prezes zarządu Delia Cosmetics, podczas IX Kongresu Handlu i Dystrybucji 2016 zdradził, że sytuację finansowej „krótkiej kołdry” na krajowym rynku, ratuje eksport.

– Rozziew między terminami, w których płacą sieci handlowe, a naszymi zobowiązaniami wobec pracowników, dostawców jest na tyle duży, że wymaga coraz większego kapitału. Cały ciężar finansowania przerzucany jest na producenta. Na szczęście mamy opinię rzetelnego płatnika, więc łatwiej się nam negocjuje z dostawcami, którzy są w stanie w pewnym zakresie nas kredytować – przyznał nasz rozmówca.

Według niego niezbędna jest jednak dywersyfikacja sprzedaży. Ratunkiem jest współpraca z rynkiem tradycyjnym, a także eksport, zwłaszcza przy tak korzystnym kursie walut wobec złotego, wynikającym z obecnej sytuacji politycznej. Delia Cosmetics ma odbiorców w 65 krajach i wciąż prowadzi rozmowy z kolejnymi dystrybutorami.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.