02.01.2017/13:56

Jurajska z nowym właścicielem. Bewa otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na przejęcie przez spółkę Bewa kontroli nad firmą Jurajska. Decyzja w tej sprawie wydana została 1 grudnia 2016 r. - poinformował urząd antymonopolowy.

Bewa istnieje na rynku od 20 lat. Jest jednym z największych producentów wody źródlanej i napojów w Polsce. Firma dostarcza produkty do największych sieci handlowych w kraju, takich jak Biedronka (Jeronimo Martins), ABC, Delikatesy Centrum (Eurocash), Carrefour, czy Kaufland. Jurajska, obecnie zatrudniająca ponad 300 osób, aspiruje do miana jednego z liderów branży wodno-napojowej na polskim rynku.

Według danych Euromonitor International cytowanych w raporcie KMPG „Rynek napojów bezalkoholowych w Polsce”, w 2015 r. Polacy wydali na wodę prawie 4,9 mld złotych, kupując 3,2 mld litrów tego produktu w kanałach off- i on-trade. Od 2011 r. rynek wody nieustannie rośnie, osiągając średni roczny wskaźnik wzrostu (CAGR) dla ostatnich pięciu lat na poziomie 2,7 proc. Wiele wskazuje na to, że w kolejnych latach tendencja wzrostowa będzie jeszcze większa – do 2020 r. wartość sprzedaży detalicznej wody butelkowanej w Polsce przekroczy poziom 6 mld złotych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.