31.05.2017/17:02

Justyna Szymani, Biedronka: Marka własna zmieni zasady gry w handlu w Polsce

Jesteśmy u progu zupełnie nowej fazy rozwoju marek własnych sieci handlowych w Polsce. Przed nami czasy, w których artykuły private label rywalizować będą jak równy z równym z wyrobami pod markami producenckimi - przekonywała podczas 10. Kongresu Rynku FMCG dr inż. Justyna Szymani, dyrektor Działu Jakości i Kontroli Marki Własnej w Jeronimo Martins Polska.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • dario 01.06.2017

  @producent,
  w odniesieniu do "biedy" pełna zgoda. Oni nie mają pomysłu na siebie i tylko mizernie kopiują ruchy Lidla. Co innego Niemcy ze swoją siecią. U nich dana marka (np. kosmetyki) ma o wiele większy zasięg oddziaływania (efekt skali działalności prawie na całą Europę) w wyniku czego promocja marki, koszt itp. są o wiele niższe niż w przypadku "biedy".
  Poruszyłem kwestię kosmetyków, bo sam zaopatruję się w niej właśnie w Lidlu (marka własna). Większość z nich do produkcja zagraniczna, robiona na całą Europę. Bieda ze swoimi pewnymi markami i ich jakością może najdelikatniej rzecz ujmując się schować.

  @młody konsument,
  takie podejście powinien mieć każdy konsument. :) Jeżeli nikt nie będzie kupował g... to prędzej zniknie ono z półek.

 • producent 01.06.2017

  Pobożne życzenia. Marka to inwestycje, inwestycje to koszty, koszty to cena. Marki własne nie będą miały już przewag konkurencyjnych. Bardzo długo Bieda nie będzie aspiracyjna o ile w ogóle. Konsument więc tej ceny nie zapłaci. Dyskonty wyhamowały rozwój. Koncept Hebe - zahamowany. Sprzedają tyle ile osób wejdzie do Biedy lub Lidla a jak ceny będą rosły to będzie wchodzić coraz mniej.

 • młody konsument 01.06.2017

  Dlaczego w markach własnych można znależć składniki takie jak syrop glukozowo-fruktozowy, syrop glukozowy, olej palmowy? Jestem młodym konsumentem i na wstępie skreślam wszystkie towary zwierające te substancje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.