30.09.2020/10:58

Już 12 października wręczymy statuetki Retail Business Awards 2020!

Statuetki Retail Business Awards 2020 zostaną wręczone podczas wieczornej gali, która będzie finałem pierwszego dnia konferencji RETAIL & FMCG CONGRESS 2020 – Poland & CEE. Kongres odbędzie się w dniach 12-13 października br. w hotelu Double Tree by Hilton, przy ul. Skalnicowej 21 w Warszawie (Wawer).

Statuetki Retail Business Awards, przyznawane wspólnie przez Business Centre Club i Wydawnictwo Gospodarcze, to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienia gospodarcze dla przedsiębiorstw z sektora handlu detalicznego i hurtowego w Polsce. Mają one na celu budowę wizerunku sektora handlu adekwatnego do ważnego wkładu, jaki od lat wnosi on w rozwój polskiej gospodarki i jej innowacyjności. Wyróżnienia mają także podkreślić zaangażowanie przedsiębiorstw handlowych w kreowanie dobrych praktyk i wysokich standardów biznesowych w obszarze rynku pracy i społecznej odpowiedzialności biznesu.

Statuetkami są nagradzane firmy i ich menadżerowie za realnie podejmowane działania, które kreują rzeczywistą wartość dla partnerów biznesowych, dostawców, pracowników, lokalnych społeczności i konsumentów, a także gospodarki i środowiska. Wskazując laureatów poprzez ich przykłady chcemy promować wartości, bez których niemożliwe jest budowanie zdrowego, efektywnego i zrównoważonego środowiska, przyjaznego nie tylko dla przedsiębiorców i ich partnerów, ale także dla konsumentów.

Ideą nagród RBA jest także to, aby wspierać i wyróżniać nie tylko największe firmy, ale również małe i średnie przedsiębiorstwa, które budują swoją pozycję na rynku dystrybucyjnym lub szukają swoich szans w jego niszach.

20 lutego 2020 r. kapituła Retail Business Awards wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W skład kapituły weszli:
● Anna Potocka-Domin, Wiceprezes BCC, Dyrektor Instytutu Interwencji Gospodarczych,
● Piotr Onikki-Górski, Dyrektor Biura Kontaktów Społecznych BCC;
● Wojciech Rumiak, Dyrektor Generalny Loży Warszawskiej BCC;
● Iwona Szwan, Dyrektor Generalna Wydawnictwa Gospodarczego;
● Grzegorz Szafraniec, Generalny Dyrektor Wydawniczy, redaktor naczelny magazynu „Wiadomości Handlowe”;
● Łukasz Stępniak, Dyrektor ds. Mediów Elektronicznych Wydawnictwa Gospodarczego, szef portalu wiadomoscihandlowe.pl.

W tym roku statuetki Retail Business Awards przyznano w następujących kategoriach:

1. Osobowość Handlu 2020
Menadżer, który odnosząc sukces rynkowy łączy skuteczne zarządzanie firmą i dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, klientów oraz partnerów biznesowych;

2. Inwestor Roku 2020
Firma handlowa, która dzięki realizowanym inwestycjom miała kluczowy wpływ na rynek, konsumenta i rozwój gospodarki.

3. Architekt Rynku
Firma handlowa, która miała istotny wpływ sektor detaliczny i sytuację partnerów biznesowych i ich rozwój.

4. Kreator Trendów Rynkowych
Firma, która miała największy wpływ na kreowanie trendów rynkowych, konsumenckich i produktowych.

5. Sukces Rynkowy
Firma, która wykorzystując swój model biznesowy, potencjał menadżerski, przewagi konkurencyjne oraz sytuację na rynku potrafiła rozwijać się i zwiększać sprzedaż szybciej niż konkurenci.

6. Lider Transformacji
Firma, która w sposób najbardziej efektywny i kompletny potrafiła wdrożyć narzędzia i rozwiązania budujące jej obecność w świecie cyfrowym, dające przewagę nad konkurentami i możliwość bardziej skutecznej analizy rynku oraz zachowań konsumenta.

7. Motor E-gospodarki
Firma, która efektywnie rozwija sprzedaż w kanale online, inwestując w innowacyjne rozwiązania i usługi, wspierając tym samym rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce.

8. Innowator Rynkowy
Firma, która wprowadza na rynek nowe rozwiązania, koncepty i standardy, tworząc bardziej przyjazną rzeczywistość dla konsumentów, dostawców i pracowników.

9. Anioł Biznesu
Firma, która budując własną siłę i konkurencyjność jest w stanie robić to w oparciu o bliskie i otwarte relacje z partnerami biznesowymi, tak w obszarze sieci dystrybucji, jak i dostaw.

10. Odpowiedzialny biznes
Firma, która łączy dążenie do osiągania celów ekonomicznych z dbałością o pracowników, środowisko naturalne, otoczenie społeczne w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju

>> Kliknij i sprawdź, kto otrzymał statuetki w roku 2019  <<

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także