31.01.2022/15:34

Już ponad połowa Polaków mieszka w promieniu kilometra od dyskontu [RAPORT]

58 proc. Polaków ma do dyskontu maksymalnie kilometr. Z kolei 32 proc. ma wokół siebie przynajmniej 3 sklepy tego typu. Dyskonty najszybciej rozwijają się w małych miastach.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
 • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
 • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • zet 01.02.2022

  Warszawa. Zamożna cześć miasta. W ostatnich pięciu latach z jednego dyskontu zrobiło sie 7. Cala reszta handlu umiera. Dlaczego? Ponieważ male sklepy oferują to samo, równie kiepska jakość, co dyskonty i równie przemysłową żywność. Mięso u sieciowego rzeźnika jest tak samo pełne jakiejś cieczy, co w dyskoncie i równie nienormalnie ciężkie, szynka jest równie fabryczna. Ci sami producenci nabialu, słodyczy. Pieczywo tez fabryczne, często odmrażane. Marki masła - te same, jakość podobna. Itd., itd. To dlaczego klienci mieliby chodzić od małego sklepu do małego? Po co?

 • miron 31.01.2022

  Ja w promieniu kilometra mam cztery dyskonty, supermarket i wielkie centrum handlowe :)

 • miron 31.01.2022

  Ja w promieniu kilometra mam cztery dyskonty, supermarket i wielkie centrum handlowe :)

 • Hajek 31.01.2022

  To zasługa Pisu, który konsekwentnie prowadzi Polskę do ruiny i niszczy polski biznes. Sześć lat temu dyskonty nie miały takiej pozycji jak po 6 latach rządów pisowców.

 • NICKT 31.01.2022

  No to teraz czekamy na kolejną nocną ustawkę (przepraszam ustawę) prawych i sprawiedliwych aby ograniczyć liczbę dyskontów. Proponuję ustawę, że w każdej miejscowości powyżej 5 tysięcy mieszkańców ma być Orlen a każdy obywatel będzie musiał w Orlenie robić obowiązkowe zakupy, na które dostanie kartki, z których będzie się musiał rozliczyć pod rygorem grzywny.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.